Rory i Lorelai przesiadywały w cukierni Love? Fani serialu "Ty" zauważyli powiązania z "Gilmore Girls"

"Ty" (Fot. Netflix)

Cukiernia Love to tak naprawdę bar Luke'a z "Gilmore Girls"? Fani serialu "Ty" zauważyli podobieństwo pomiędzy budynkami i jak się okazuje – ich teorie nie leżą daleko od prawdy.

Lokalizacje, w których kręcone są filmy i seriale, często się powtarzają, stąd nietrudno o uczucie deja vu. Fani serialu "Ty" dopatrzyli się powiązań pomiędzy nowym miejscem zamieszkania Joego (Penn Badgley) i Love ( (Victoria Pedretti), a Stars Hollow, w którym rozgrywała się akcja "Gilmore Girls".

Co mają wspólnego seriale Ty i Gilmore Girls?

Jak podaje E! News, wszystko zaczęło się od wpisu na Twitterze. Jego autorka z zaskoczeniem zapytała, czy cukiernia Love to Luke's Diner, w którym uwielbiały przesiadywać Lorelai i Rory. Jak się okazuje, nie jest to to samo miejsce – ale jak wskazał jeden fan na TikToku, Luke's Diner faktycznie sąsiaduje z piekarnią Love.

Netflix potwierdził, że oba seriale były kręcone na tym samym terenie Warner Bros. w kalifornijskim Burbank. Piekarnia Love, A Fresh Tart, w "Gilmore Girls" była sklepem Williams Hardware (zobaczcie screeny). I tak się składa, że "Ty" to nie jedyny serial, w którym widzowie odnajdują Stars Hollow.

gilmore girls ty

"Gilmore Girls: A Year in the Life" (Fot. Netflix)

Cheat Sheet podało, że w Burbank kręcono także wiele innych popularnych produkcji. Jedną z nich są "Słodkie kłamstewka". W fikcyjnym miasteczku Rosewood wielokrotnie można zobaczyć budynek, w którym mieściło się Luke's Diner – ale pod szyldem The Apple Rose Grill. Szkoła w serialowym Stars Hollow służyła za ratusz, sklep z antykami pani Kim także był wykorzystany w serialu. Stars Hollow można także dostrzec w oscarowym filmie "La La Land".

Całkiem możliwe, że 4. sezon serialu "Ty" całkowicie zmieni lokalizację akcji. Showrunnerka serialu, Sera Gamble nie wyklucza przenosin do Paryża. Na razie o kontynuacji losów Joego niewiele wiadomo, ale spekulacji na temat nowych odcinków nie brakuje. Tutaj znajdziecie 10 najpopularniejszych fanowskich teorii.

Serial Ty jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA