Jakie jeszcze seriale będą w listopadzie na Canal+? "Ptak dobrego Boga", "Planeta Singli" i inne premiery

"Ptak dobrego Boga" (Fot. Showtime)

W listopadzie na Canal+ zobaczymy kilka głośnych tytułów, w tym "American Crime Story: Impeachment" i "Ptaka dobrego Boga". Startuje również serialowa "Planeta Singli".

Canal+ z opóźnieniem przedstawił listę premier na listopad. Seriale, które już wystartowały (dotychczasowe odcinki znajdziecie na canalplus.com), to m.in. "Moloch", "Reyka" i "American Crime Story: Impeachment". Przed nami "Planeta Singli. Osiem historii", "Ptak dobrego Boga" czy "Zasada Comeya".

Moloch – od 3 listopada w środy o godz. 20:10 na Ale kino+

Ambitna dziennikarka i lekarz psychiatrii stają przed największym w życiu wyzwaniem. Próbują rozwikłać tajemnice dziwnych zbrodni. Oto nagle, nieoczekiwanie na ulicach zaczynają ginąć ludzie. Po prostu zapalają się i stają w płomieniach. Czy te żywe pochodnie to wyrafinowana forma samobójstwa, czy coś więcej? Może ktoś ich zabija? A może jest to powiązane z kultem Molocha, którego imię coraz częściej można zobaczyć wypisane na murach przemysłowego nadmorskiego miasta? "Moloch" to 6-odcinkowy francusko-belgijski thriller, którego twórcą jest Arnaud Malherbe ("Chefs", "Ogr"). Główne role grają Olivier Gourmet ("Syn"), Marine Vacth ("Młoda i piękna") i Marc Zinga ("Mr. Nobody").

Reyka – od 7 listopada w niedziele o godz. 20:10 na Ale kino

Kryminalny serial produkcji RPA, w którym tytułowa bohaterka, policyjna profilerka i psycholożka Reyka Gama próbuje równocześnie rozwiązać trudną sprawę i jednocześnie poradzić sobie z traumami z młodości. A to naprawdę trudna przeszłość – ta córka mieszanej rasowo pary, pod koniec apartheidu została porwana, a następnie więziona przez cztery lata i wykorzystywana seksualnie. Udało jej się uciec w wieku szesnastu lat. Resztę swojego życia Reyka zdecydowała się poświęcić pomaganiu innym i walce o sprawiedliwość. Teraz jej przeszłość wraca i zmusza ją do podejmowania trudnych wyborów. Główną rolę gra Kim Engelbrecht ("Wychowane przez wilki"), w obsadzie jest też Iain Glen ("Gra o tron").

American Crime Story: Impeachment – od 8 listopada w poniedziałki o 21:50 na Canal+ Premium

3. sezon "American Crime Story" to historia romansu prezydenta Billa Clintona i stażystki Moniki Lewinsky, a także jego późniejszych prawnych konsekwencji. Clive Owen ("The Knick") gra Billa Clintona, Edie Falco ("Rodzina Soprano") Hillary Clinton, a Beanie Feldstein ("Szkoła melanżu") – Monikę Lewinsky. W obsadzie są też m.in. Sarah Paulson ("American Horror Story"), Annaleigh Ashford ("Masters of Sex") i Margo Martindale ("The Americans").

Przesłuchanie – od 8 listopada w poniedziałki o godz. 20:00 na Canal+ Seriale

"Przesłuchanie" to oparty na faktach serial, opowiadający przebieg trwającej ponad 20 lat sprawy, w której młody mężczyzna został oskarżony i skazany za brutalne zamordowanie swojej matki. Po skazaniu na dożywocie kontynuował walkę o udowodnienie swojej niewinności. Każdy odcinek opiera się na przesłuchaniach opartych na prawdziwych aktach policyjnych. Peter Sarsgaard ("Garden State", "Jarhead") gra Davida Russella, głównego detektywa w sprawie, a Kyle Gallner – oskarżonego, Erica Fishera. W serialu zobaczycie także m.in. Davida Strathairna ("Godzilla") i Vincenta D'Onofrio ("Daredevil").

Baza księżycowa nr 8 – premiera 10 listopada o godz. 20:00 na Canal+ Seriale

"Baza księżycowa nr 8" to serial komediowy opowiadający o tym, że zanim ludzie wreszcie zadomowią się na Księżycu, trzeba się do tego przygotować. Pewne zasady, standardy, procedury najlepiej jest wytrenować. I oto właśnie śledzimy zmagania mieszkańców księżycowej bazy, która znajduje się w… Winslow w Arizonie. Tam NASA wysłało ekipę zawodowców, by przez kolejne tygodnie mieszkali w kontenerach i udawali, że są na Księżycu. Więc udają. Serial tworzą reżyser Jonathan Krisel ("Portlandia") i grający główne role Fred Armisen ("Portlandia"), Tim Heidecker ("To my") oraz John C. Reilly ("Chicago").

Ptak dobrego Boga – 17 listopada o godz. 21:00 na Canal+ Premium

"Ptak dobrego Boga" to serial Showtime opowiadający o jednym z najważniejszych bohaterów abolicjonizmu - Johnie Brownie. Człowieku, który poświęcił swoje życie walce z niewolnictwem w Stanach Zjednoczonych. To właśnie jego postawa, jego czyny i jego śmierć były jedną z głównych przyczyn wybuchu wojny secesyjnej. Oparty na powieści Jamesa McBride'a 7-odcinkowy serial opowiada o ostatnich miesiącach życia Browna i jego słynnej akcji. W 1859 roku wraz z synami i towarzyszącymi im ludźmi Johnie zaatakował arsenał w Wirginii licząc na wywołanie powstania niewolników. Producentem i odtwórcą głównej roli jest Ethan Hawke, a obok niego na ekranie zobaczymy m.in. Beau Knappa i Nicka Eversmana.

Planeta Singli. Osiem historii – 19 listopada o godz. 21:00 na Canal+ Premium

https://www.youtube.com/watch?v=TOIQYTDxOKw

"Planeta Singli" powraca jako serial – każdy odcinek to samodzielna opowieść z innymi postaciami, w innym nastroju, wyreżyserowana przez jednego z młodych polskich twórców filmowych. Wszystkie historie łączy aplikacja Planeta Singli i miłość – miłość pierwsza i miłość dojrzała, miłość nieoczekiwana i taka, w którą trudno uwierzyć. Jedne z historii rozgrywają się w miejscach, gdzie miłość jest częstym gościem – w szkole, czy na weselu, a inne tam, gdzie trudno się jej spodziewać, jak na przykład na posterunku policji. Ba, czasem miłość czeka na nas za granicą. Pierwszy odcinek będzie dostępny 19 listopada od rana na canalplus.com.

Zasada Comeya – 21 listopada o 22:20 na Canal+ Premium

"Zasada Comeya" to próba rekonstrukcji wyborów prezydenckich, w których zwyciężył Donald Trump. Wspomnienia dyrektora FBI Jamesa Comeya, który jako drugi w historii szef agencji został zdymisjonowany przed końcem swej kadencji, zostały zekranizowane niemal natychmiast po ich książkowej premierze. Comey mocno interesował się rosyjskim wpływem na wybory i okazał się zbyt niebezpieczny dla świeżo nominowanego prezydenta. Dlatego Trump zdecydował się usunąć go z urzędu. Teraz możemy zobaczyć, jak z perspektywy szefa FBI wyglądały te wydarzenia rozgrywające się w zaciszach gabinetów najwyższych urzędników kraju. W głównych rolach występują Jeff Daniels ("Newsroom") jako James Comey i Brendan Gleeson ("Mr. Mercedes") jako Donald Trump.

REKLAMA