Rozpoczęły się zdjęcia do filmowego "Luthera". Idris Elba podzielił się fotami zza kulis – słynny płaszcz powraca!

"Luther" (Fot. BBC)

Luther i jego tweedowy płaszcz znów w akcji. Idris Elba podzielił się pierwszymi zdjęciami z filmu o serialowym detektywie, który właśnie powstaje w Londynie.

Detektyw John Luther powróci na nasze ekrany w filmie, współtworzonym przez BBC i Netfliksa. Właśnie się dowiedzieliśmy, że zdjęcia już wystartowały.

Luther – Idris Elba wrzucił zdjęcia z planu filmu

Poinformował o tym fanów sam Idris Elba. Odtwórca głównej roli w serialu "Luther" podzielił się fotkami z planu. Pierwsza to klaps filmowy z datą 27 października, co oznacza, że ekipa weszła na plan już kilka tygodni temu. Są na nim też nazwiska twórców – film reżyseruje Jamie Payne, który był odpowiedzialny także za 5. sezon "Luthera". Scenarzystą jest twórca "Luthera", Neil Cross.

Na drugim zdjęciu mamy z kolei fragment kostiumu Luthera – tweedowy płaszcz oczywiście wraca do akcji.

W filmie Idris Elba ponownie zagra detektywa Johna Luthera, którego znamy z pięciu sezonów serialu BBC. Do obsady dołączyli Cynthia Erivo ("Harriet", "Outsider") i Andy Serkis ("Władca Pierścieni"), którzy w serialu w ogóle nie występowali. Ich role na razie są trzymane w tajemnicy. W tym momencie nie wiadomo także, czy na ekranie pojawi się ktokolwiek z obsady serialu poza Elbą.

Film na razie nie ma daty premiery, ale prawdopodobnie obejrzymy go w przyszłym roku na Netfliksie.

Serial Luther jest dostępny w serwisie HBO GO

REKLAMA