Czy Hannah McKay żyje? Twórca "Dexter: New Blood" już to zdradził, obiecuje też kolejną ważną odpowiedź

"Dexter" (Fot. Showtime)

Czy Hannah McKay żyje? Czy Harrison odziedziczył morderczy gen swojego taty? Showrunner "Dexter: New Blood" już odpowiedział na pierwsze z pytań – i obiecuje odpowiedź na drugie.

"Dexter" pozostawił po sobie osiem lat temu mnóstwo pytań, na które odpowie 10-odcinkowa seria limitowana "Dexter: New Blood", emitowana obecnie przez telewizję Showtime. Ale nie wszystko, o co chcielibyście zapytać, jest tajemnicą.

Dexter: New Blood – Hannah McKay nie żyje

Zarówno odtwórca głównej roli Michael C. Hall, jak i showrunner "Dexter: New Blood" Clyde Phillips potwierdzili, że Hannah McKay (Yvonne Strahovski), mordercza dziewczyna Dextera, która w finale oryginalnego serialu uciekła z małym Harrisonem do Argentyny, już nie żyje.

Hall powiedział krótko w rozmowie z Deadline: "Ona nie żyje". Z kolei Phillips rozgadał się w podcaście "Dexter: New Blood Wrap Up (via Cheat Sheet). Showrunner opowiedział, jak wyglądała droga nastoletniego Harrisona (Jack Alcott) z powrotem do swojego taty.

– Harrison podróżował po świecie, aby znaleźć swojego ojca, myśląc, że jego ojciec zginął podczas huraganu w ostatnim odcinku 8. sezonu. Potem dowiedział się z listu, który Dexter wysłał do Hannah, [postaci] Yvonne Strahovski, że Dexter rzeczywiście przeżył. I jak na nastolatka z laptopem przystało, znalazł swojego ojca, od Argentyny, przez Miami i Oregon, aż po Iron Lake w stanie Nowy Jork.

dexter: new blood serial hannah mckay harrison

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

Dalsza część wypowiedzi zdradza przyczynę śmierci Hannah McKay – przybrana matka Harrisona zmarła na raka, a on wylądował w domu dziecka.

– [To pokazuje], jaką on miał obsesję, jak bardzo potrzebował ojca. Był sam na świecie. Jego matka została zamordowana, macocha zmarła na raka, został wysłany do systemu opieki zastępczej w USA i był nastolatkiem. Nikt nie chce nastolatka, więc był źle traktowany i w końcu praktycznie powiedział: "Pie***yć to, znajdę mojego ojca". I znalazł.

Dexter: New Blood – czy Harrison jest mordercą?

Skoro ojciec i syn znów są razem, pytanie brzmi, co z tego wyniknie. Serial na pewno odniesie się do tego, czy Harrison też ma morderczy instynkt, jak jego tata.

– Te pytania zostaną zadane i będą odpowiedzi. (...) Harrison czuje się opuszczony i odczuwa ból każdego dnia. To duży, długi, trudny do pokonania most dla nich. Dexter tak naprawdę nie wie, jak być rodzicem, a ten dzieciak został głęboko zraniony przez to, że ojciec go zostawił – powiedział Phillips w rozmowie z EW.

Nie brakuje spekulacji, że w finale Harrison zabije Dextera (teorie znajdziecie tutaj), a podsyca je niewątpliwie tytuł ostatniego odcinka, który brzmi "Sins of the Father". Przed nami jeszcze dziewięć odcinków "Dexter: New Blood", nasza recenzja premiery tutaj.

REKLAMA