Ile dostanie Henry Cavill za 2. sezon "Wiedźmina"? Serialowy Geralt wśród najlepiej zarabiających aktorów

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Wynagrodzenie aktorów może osiągać ogromne kwoty, szczególnie gdy serial cieszy się popularnością. Henry Cavill z pewnością nie może narzekać – za 2. sezon "Wiedźmina" zgarnął niezłą sumę.

Kiedy ostatnio publikowaliśmy listę najlepiej zarabiających aktorów serialowych, niska pozycja Henry'ego Cavilla mogła dziwić. Serialowy Geralt z "Wiedźmina", który w 1. sezonie otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 400 tys. dolarów za odcinek, znajdował się daleko w tyle za Chrisem Prattem (1,4 mln za odcinek "The Terminal List"), Bryanem Cranstonem (750 tys. za odcinek "Your Honor") czy głównymi aktorkami z "Seksu w wielkim mieście" (650-750 tys. za odcinek "And Just Like That..."). Wyprzedzali go także m.in. Robert Downey Jr., Jeff Bridges, Pedro Pascal, Kate Winslet, Gillian Anderson, Steve Martin i Martin Short.

Wiedźmin sezon 2 – Henry Cavill zarobił ponad milion za odcinek

Jak informuje The Hollywood Reporter, to się właśnie zmieniło – Henry Cavill dostał dużą podwyżkę w 2. sezonie i już zarabia ponad 1 mln dolarów za odcinek. To oznacza, że za cały 8-odcinkowy sezon zgarnie powyżej 8 mln dolarów, dołączając tym samym do ścisłego grona najlepiej zarabiających aktorów telewizyjnych.

Cavill nie ukrywa, że naprawdę zależało mu na roli Geralta – jest ogromnym fanem gier stworzonych przez CD Projekt Red, a po to by jeszcze lepiej przygotować się do roli, przeczytał również książki Andrzeja Sapkowskiego.

wiedźmin sezon 2 henry cavill

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

W 2. sezonie serialu "Wiedźmin" zobaczymy, jak Geralt z Rivii, przekonany, że Yennefer (Anya Chalotra) zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, zabiera księżniczkę Cirillę (Freya Allan) w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna – dom swojego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.

W serialu pojawią się nowe postacie, w tym Vesemir, mentor Geralta, którego zagra Kim Bodnia z "Mostu nad Sundem", a także znany z opowiadania "Ziarno prawdy" Nivellen – w tej roli wystąpi znany z "Gry o tron" Kristofer Hivju.

Wiedźmin sezon 2 – premiera 17 grudnia na Netfliksie

REKLAMA