Jakie seriale będą w najbliższym tygodniu? "Koło czasu", "Riverdale", "Gomorra", "Wielka" i inne premiery

"Gomorra" (Fot. Sky)

Szykujcie się na tydzień wypakowany premierami - od "Riverdale", przez "Gomorrę", "Wielką" i "Koło czasu", aż po nowego "Cowboya Bebopa" i serialową "Planetę Singli".

W najbliższym tygodniu nawet najbardziej wybredni widzowie znajdą coś dla siebie. Wśród premier znajdują się nowe sezony "Wielkiej", "Gomorry" czy "Riverdale", a także aktorski "Cowboy Bebop", "Koło czasu" od Amazona czy serialowa antologia "Planeta Singli. Osiem historii".

Riverdale (sezon 6) – 17 listopada na Netfliksie

"Riverdale" wraca z 6. sezonem – tej jesieni zobaczymy pięć odcinków, które mają wprowadzić do serialu wątki nadprzyrodzone. W 4. odcinku, "The Witching Hour(s)", pojawi się Sabrina Spellman (Kiernan Shipka) we własnej osobie. Z bardziej przyziemnych wątków czeka nas powrót romansu Archiego z Betty i być może nawet... dziecko?

Ptak dobrego Boga (serial Showtime) – 17 listopada na Canal+

"Ptak dobrego Boga" serial Showtime opowiadający o jednym z najważniejszych bohaterów abolicjonizmu – Johnie Brownie. Człowieku, który poświęcił swoje życie walce z niewolnictwem w Stanach Zjednoczonych. To właśnie jego postawa, jego czyny i jego śmierć były jedną z głównych przyczyn wybuchu wojny secesyjnej. Oparty na powieści Jamesa McBride'a 7-odcinkowy serial opowiada o ostatnich miesiącach życia Browna i jego słynnej akcji. W 1859 roku wraz z synami i towarzyszącymi im ludźmi Johnie zaatakował arsenał w Wirginii licząc na wywołanie powstania niewolników. Producentem i odtwórcą głównej roli jest Ethan Hawke, a obok niego na ekranie zobaczymy m.in. Beau Knappa i Nicka Eversmana.

Cowboy Bebop (nowość) – 19 listopada na Netfliksie

Netfliksowy "Cowboy Bebop" to aktorska wersja kultowego anime. W tym pełnym akcji kosmicznym westernie zobaczymy historię trójki łowców nagród, którzy uciekają przed demonami przeszłości. Spike Spiegel (John Cho, "Star Trek"), Jet Black (Mustafa Shakir, "Luke Cage") i Faye Valentine (Daniella Pineda, "The Originals") bardzo się od siebie różnią, ale łączy ich jedno – są śmiertelnie niebezpieczni.

Koło czasu (nowość) – 19 listopada na Prime Video

"Koło czasu" to serial Amazon Prime Video oparty o bestsellerową serię książek Roberta Jordana o tym samym tytule. Akcja rozgrywa się w świecie fantasy, w którym dostęp do magii mają jedynie kobiety. Moiraine (Rosamund Pike, "Zaginiona dziewczyna"), członkini potężnej, złożonej z samych kobiet organizacji Aes Sedai, przybywa do małej wioski, gdzie według przepowiedni mieszka chłopak będący reinkarnacją Smoka. Jego moc może uratować – lub zniszczyć – ich świat. Nie wiedząc, który z trzech młodzieńców jest wybrańcem, Moiraine zabiera ich oraz dwie dziewczyny – potencjalne Aes Sedai – w pełną niebezpieczeństw podróż.

Planeta Singli. Osiem historii (nowość) – 19 listopada na Canal+

https://www.youtube.com/watch?v=TOIQYTDxOKw

"Planeta Singli" powraca jako serial – każdy odcinek to samodzielna opowieść z innymi postaciami, w innym nastroju, wyreżyserowana przez jednego z młodych polskich twórców filmowych. Wszystkie historie łączy aplikacja Planeta Singli i miłość – miłość pierwsza i miłość dojrzała, miłość nieoczekiwana i taka, w którą trudno uwierzyć. Jedne z historii rozgrywają się w miejscach, gdzie miłość jest częstym gościem – w szkole, czy na weselu, a inne tam, gdzie trudno się jej spodziewać, jak na przykład na posterunku policji. Ba, czasem miłość czeka na nas za granicą. Pierwszy odcinek będzie dostępny 19 listopada od rana na canalplus.com.

Wielka (sezon 2) – 20 listopada na HBO GO

W 2. sezonie serialu "Wielka" zobaczymy, jak młoda caryca Katarzyna (Elle Fanning) próbuje utrzymać przejętą władzę w Rosji. Problemy pojawiają się, kiedy Katarzyna uświadamia sobie, że obalenie Piotra (Nicholas Hoult) to tylko początek – jej poddani wcale nie chcieli zostać "wyzwoleni" spod władzy cara tyrana, a idee Oświecenia niekoniecznie do nich przemawiają. W gościnnej roli pojawi się Gillian Anderson – jako matka Katarzyny.

Gomorra (sezon 5) – 20 listopada na HBO GO

"Gomorra" powraca z 5. sezonem. Akcja finałowej serii rozpoczyna się w momencie, gdy starcie między Levantesem a Patrizią pozostawiło Neapol w gruzach, zmuszając Genny'ego do porzucenia marzeń o normalności i powrocie do działania. Gdy policja deptała mu po piętach, Genny został zmuszony do ukrycia się, sam, bez Azzury i małego Pietra. Teraz jego jedynym sojusznikiem jest 'O Maestrale, tajemniczy mafiozo z Ponticelli. Wojna jest nieunikniona, a jego wrogowie zaciekli. Na dodatek Genny odkrywa, że Ciro Di Marzio żyje i obecnie przebywa na Łotwie. Odtąd nic już nie będzie takie samo.

Zasada Comeya (serial Showtime) – 21 listopada na Canal+

"Zasada Comeya" to próba rekonstrukcji wyborów prezydenckich, w których zwyciężył Donald Trump. Wspomnienia dyrektora FBI Jamesa Comeya, który jako drugi w historii szef agencji został zdymisjonowany przed końcem swej kadencji, zostały zekranizowane niemal natychmiast po ich książkowej premierze. Comey mocno interesował się rosyjskim wpływem na wybory i okazał się zbyt niebezpieczny dla świeżo nominowanego prezydenta. Dlatego Trump zdecydował się usunąć go z urzędu. Teraz możemy zobaczyć, jak z perspektywy szefa FBI wyglądały te wydarzenia rozgrywające się w zaciszach gabinetów najwyższych urzędników kraju. W głównych rolach występują Jeff Daniels ("Newsroom") jako James Comey i Brendan Gleeson ("Mr. Mercedes") jako Donald Trump.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Flash (sezon 8) – premiera 16 listopada w USA, zwiastun tutaj

· Kajko i Kokosz (sezon 2) – premiera 17 listopada na Netfliksie

· Król tygrysów (sezon 2) – premiera 17 listopada na Netfliksie, zwiastun tutaj

· Star Trek: Discovery (sezon 4) – premiera 18 listopada w USA, zwiastun tutaj

· The Sex Lives of College Girls (nowość HBO Max) – premiera 18 listopada w USA, zwiastun tutaj

· Straż (The Watch – serial BBC America) – premiera 19 listopada na HBO GO

· Power Book II: Ghost (sezon 2) – premiera 21 listopada w USA

· Undercover (sezon 3) – premiera 21 listopada na Netfliksie

REKLAMA