"Downton Abbey: Nowa epoka" – zwiastun filmu. Pikantny sekret Lady Violet i wielkie francuskie wakacje

"Downton Abbey: Nowa epoka" (Fot. Focus Features)

Crawleyowie powracają w kolejnym filmie – "Downton Abbey: Nowa epoka". Zobaczcie pierwszy zwiastun, w którym Lady Violet zdradza sekret, co skutkuje zagraniczną wyprawą całej rodziny.

Bohaterowie serialu "Downton Abbey" wracają w drugim już filmie, zatytułowanym "Nowa epoka". Światowa premiera planowana jest na 18 marca 2022 roku, a tymczasem mamy pierwszą zapowiedź.

Downton Abbey: Nowa epoka – zwiastun filmu

Zwiastun uchyla rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o fabułę. "Lata temu, zanim się urodziłeś, spotkałam mężczyznę... i teraz weszłam w posiadanie willi na południu Francji" – oznajmia Lady Violet (Maggie Smith) zszokowanemu synowi i reszcie równie zaskoczonej rodziny. Wyznanie skutkuje jednak nie tyle skandalem, co wyprawą Crawleyów do Francji. Spodziewajcie się dużej dawki eskapistycznej rozrywki, pocztówkowych widoków i żarcików w stylu "Brytyjczycy nadchodzą".

W filmie powróci oryginalna obsada "Downton Abbey" (minus Lily James), czyli Hugh Bonneville, Laura Carmichael, Jim Carter, Brendan Coyle, Michelle Dockery, Kevin Doyle, Joanne Froggatt, Harry Hadden-Paton, Robert James-Collier, Allen Leech, Phyllis Logan, Elizabeth McGovern, Sophie McShera, Tuppence Middleton, Lesley Nicol, Maggie Smith, Imelda Staunton i Penelope Wilton.

Dołączą do nich Hugh Dancy ("Hannibal"), Laura Haddock ("Demony da Vinci""), francuska aktorka Nathalie Baye ("Gdzie jest mój agent?") i Dominic West ("The Affair"). Szczegóły ich ról na razie nie zostały podane.

Scenarzystą filmu jest Julian Fellowes, twórca "Downton Abbey", a reżyserem Simon Curtis ("Mój tydzień z Marilyn"). "Downton Abbey: Nowa epoka" jest już drugim filmem z bohaterami kultowego serialu – w pierwszym, wypuszczonym w 2019 roku, oglądaliśmy wizytę króla Jerzego V i królowej Marii w tytułowej rezydencji.

Downton Abbey: Nowa epoka – premiera 18 marca 2022 roku

REKLAMA