4. sezonu "Stark Trek: Discovery" nie zobaczycie na Netfliksie. Serial jest niedostępny w Polsce – co dalej?

"Star Trek: Discovery" (Fot. Paramount+)

Jeśli czekaliście na premierę 4. sezonu "Star Trek: Discovery" na Netfliksie, musimy was zmartwić – nie będzie jej. Wszystko z powodu przygotowań do startu nowej platformy.

Do tej pory "Star Trek: Discovery" można było oglądać na platformie Netflix, gdzie nowe odcinki serialu pojawiały się dzień po amerykańskiej premierze. Niestety, widzowie na całym świecie stracą tę możliwość – wbrew pozorom nie jest to produkcja oryginalna Netfliksa, tylko serial platformy Paramount+ (wcześniej CBS All Access), który mogliśmy oglądać dzięki umowie Netfliksa ViacomCBS.

Star Trek: Discovery opuszcza platformę Netflix

Jak podaje Deadline, ViacomCBS zakończyło lukratywną umowę z Netfliksem, dzięki której od 2017 roku widzowie poza USA i Kanadą mogli oglądać "Star Trek: Discovery". Co ciekawe, do rozwiązania kontraktu doszło dzień przed premierą 4. sezonu, na który oczekiwali fani na całym świecie – nie zobaczymy już nowych odcinków, z Netfliksa zniknęły też trzy poprzednie sezony.

Powód? W 2022 roku ViacomCBS ma zamiar wystartować w kolejnych krajach ze swoją platformą streamingową – Paramount+. W pierwszej kolejności serwis ma zostać uruchomiony w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Irlandii, Austrii i Szwajcarii. Docelowo Paramount+ ma być dostępny w ponad 45 krajach.

Star Trek Discovery sezon 4 Netflix Paramount+

"Star Trek: Discovery" (Fot. Paramount+)

Dzięki Netfliksowi, dostęp do serialu mieli widzowie z ponad 190 krajów na całym świecie. Teraz ją stracą na wiele miesięcy. Szefowa ds. streamingu ViacomCBS Networks International, Kelly Day, tak wyjaśniła decyzję w oficjalnym oświadczeniu:

– Ponieważ szybko rozszerzamy globalny zasięg naszego streamingu, przenosimy więcej naszych najlepszych tytułów do ViacomCBS dla rynków Paramount+ na całym świecie. Mamy silny zarówno globalny, jak i lokalny przepływ treści, który zapewnia nam sukces w naszych regionach, a repatriacja ukochanych seriali, takich jak "Star Trek: Discovery", dla Paramount+, jest kolejnym krokiem naprzód, ponieważ przynosimy więcej tytułów, które warto oglądać, fanom na całym świecie.

A co koniec umowy ViacomCBS z Netfliksem oznacza dla polskich widzów? W 2022 roku w Polsce ma wystartować platforma SkyShowtime. Pojawią się na niej m.in. produkcje Sky, Peacock oraz Paramount+, co prawdopodobnie oznacza, że właśnie tam będziemy mogli oglądać nowe odcinki "Star Trek: Discovery". Niestety, platforma nie ma w tym momencie określonej dokładnej daty polskiego startu.

Star Trek: Discovery nie jest już dostępny w Polsce

REKLAMA