Fani "Koła czasu" znienawidzą ekranizację od Amazona? Twórca serialu jest o tym przekonany – oto dlaczego

"Koło czasu" (Fot. Amazon Prime Video)

Ekranizacje książkowych serii często mierzą się z nieprzychylnymi opiniami widzów. Czy podobnie będzie w przypadku "Koła czasu" z Rosamund Pike? Twórca serialu jest tego pewien.

"Koło czasu" to nowy serial Amazon Prime Video, oparty o bestsellerową serię książek Roberta Jordana o tym samym tytule. Niedawno w sieci pojawił się zwiastun w formie 360 stopni, a showrunner Rafe Judkins właśnie powiedział parę słów o serialu.

Koło czasu – fanom nie spodoba się ekranizacja?

W wywiadzie dla Radio Times twórca "Koła czasu" zahaczył o temat zmian fabularnych, które zostały wprowadzone na potrzeby produkcji.

– Zaakceptowałem już, że z pewnością będą rzeczy, które [ludzie] znienawidzą i będą żałować, że zrobiliśmy je w taki a nie inny sposób. Myślę, że to po prostu natura robienia [ekranizacji] czegoś, co wielu ludzi tak bardzo kocha. Czułbym to samo, gdybym był widzem. Ale przynajmniej czuję się dobrze z decyzjami, jakie podjęliśmy na rzecz adaptacji, którą robimy i próbujemy przełożyć na ekran.

koło czasu serial twórca

"Koło czasu" (Fot. Amazon)

Twórca nie ukrywa, że sam jest ogromnym fanem książek – nie mógł znieść myśli, że ktoś inny mógłby zająć się ich ekranizacją.

– To znaczy, prawda jest taka, że ja po prostu tak bardzo kocham te książki, że naprawdę stresowałem się myślą, że ktoś inny niż ja mógłby to robić. Po prostu nie chciałem, żeby ktoś to spie***ył! Czułem, że najgorszą rzeczą, jaką mógłbym sobie wyobrazić, byłaby świadomość, że te książki zostaną zekranizowane i że pozwoliłem zrobić to komuś innemu, kto ich nie znał i nie dbał o to, tworząc coś, co nie oddaje należytego szacunku.

Akcja serialowego "Koła czasu" rozgrywa się w świecie fantasy, w którym dostęp do magii mają jedynie kobiety. Rosamund Pike ("Zaginiona dziewczyna") zagra rolę Moiraine, członkini potężnej, złożonej z samych kobiet organizacji Aes Sedai, która poszukuje wybrańca do walki z Cieniem. W serialu wystąpią także m.in. Sophie Okonedo ("Ratched"), Marcus Rutherford ("Obey"), Josha Stradowski ("High Flyers"), Barney Harris ("Klub Miliarderów"), Madeleine Madden ("Pikinik pod Wiszącą Skałą") i Zoe Robins ("Czarne święta").

1. sezon serialu ma liczyć osiem odcinków, a pierwsze trzy zobaczymy 19 listopada. Kolejne będą ukazywały się co piątek. Amazon poinformował, że "Koło czasu" otrzymało zamówienie na kolejny sezon, nad którym prace już trwają.

Koło czasu – premiera 19 listopada na Prime Video

REKLAMA