Czy to będzie nasze nowe "Downton Abbey"? HBO prezentuje teaser "The Gilded Age" w świetnej obsadzie

"Pozłacany wiek" (Fot. HBO)

Nowojorska socjeta, wielkie pieniądze i sierota odkrywająca świat bogaczy. HBO podzieliło się pierwszym teaserem serialu kostiumowego "The Gilded Age" od twórcy "Downton Abbey".

Julian Fellowes, twórca uwielbianego "Downton Abbey", tym razem zaprasza nas do Nowego Jorku. "The Gilded Age" to 9-odcinkowy dramat historyczny, który zadebiutuje na HBO w poniedziałek 24 stycznia w USA – i dzień później w Polsce.

The Gilded Age – zobaczcie teaser serialu 

Akcja serialu rozpocznie się w 1882 roku, w czasach szybkiego rozwoju Nowego Jorku i związanych z tym zmian ekonomicznych. Sierota z Pensylwanii, Marian Brook, przyjeżdża do Nowego Jorku i zamieszkuje u swoich ciotek – Agnes van Rhijn i Ady Brook. W towarzystwie Peggy Scott, utalentowanej Afroamerykanki, Marian nieumyślnie zostaje wplątana w wojnę społeczną między jedną z ciotek, potomkinią starego rodu, a jej oszałamiająco bogatymi sąsiadami George'em i Berthą Russellami – bezwzględnym potentatem kolejowym i jego ambitną żoną.

W roli Marian wystąpi córka Meryl Streep, Louisa Jacobson. Cynthia Nixon ("Seks w wielkim mieście") wcieli się w rolę Ady Brook, a Christine Baranski ("Sprawa idealna") zagra drugą z ciotek, Agnes van Rhijn. Carrie Coon ("Pozostawieni") i Morgana Spectora ("Spisek przeciwko Ameryce") zobaczymy na ekranie jako Berthę i George'a Russellów. W obsadzie znajdują się także m.in. Denée Benton ("UnReal. Telewizja kłamie)" oraz Taissa Farmiga ("American Horror Story").

Scenarzystami serialu są wcześniej wspomniany Julian Fellowes i Sonja Warfield ("She-Ra i księżniczki mocy"). Za reżyserię odpowiadają Michael Engler ("Downton Abbey") i Salli Richardson-Whitfield ("Altered Carbon").

The Gilded Age – premiera 25 stycznia na HBO

REKLAMA