Zwiastun drugiego filmu "Downton Abbey" potwierdził jeszcze jedno wesele – i nawet nie zauważyliśmy

"Downton Abbey: Nowa epoka" (Fot. Focus Features)

W filmie "Downton Abbey: Nowa epoka" zobaczymy wesele Toma i Lucy. Ale to nie będą jedyni nowożeńcy – lista nazwisk postaci zdradza, że miał miejsce jeszcze jeden ślub.

"Downton Abbey" powraca raz jeszcze – i ma dla nas kolejne niespodzianki. Jedna z nich pojawiła się w zwiastunie filmu "Nowa epoka", na liście nazwisk bohaterów, których zobaczymy w kolejnej części.

Downton Abbey: Nowa epoka – Daisy wyszła za mąż

W filmie na pewno czeka nas jedno wesele – potwierdzono, że Tom Branson (Allen Leech) poślubi Lucy Smith (Tuppence Middleton), córkę Maud Bagshaw (Imelda Staunton), w której zakochał się w poprzedniej części. Ale na tym nie koniec ślubnych wieści. Jak zauważa Screen Rant, na liście postaci pojawia się Daisy Parker, a nie Daisy Mason (Sophie McShera). To by oznaczało, że w międzyczasie miał miejsce ślub tej bohaterki z Andym Parkerem (Michael C. Fox).

Downton Abbey daisy andy ślub

Daisy i Andy byli zaręczeni jeszcze za czasów serialu, ale ona nie była wówczas pewna, czy aby na pewno on jest materiałem na męża dla niej. Zmieniło się to w pierwszym filmie, w którym Daisy zdała sobie sprawę, że jednak wybrała dobrze.

Andy nie będzie pierwszym mężem Daisy – dziewczyna, której panieńskie nazwisko to Robinson, poślubiła w 2. sezonie "Downton Abbey" lokaja Williama Masona (Thomas Howes), kiedy ten umierał z powodu obrażeń w czasie I wojny światowej. Po śmierci Williama jego tata Albert Mason (Paul Copley) zaczął traktować ją jak swoją córkę i to dzięki niemu Daisy mogła sobie pozwolić na zdobycie wykształcenia i zainwestowanie w siebie. Andy Parker został lokajem w Downton w 5. sezonie i szybko zakochał się w Daisy. W 6. sezonie byli już parą, ale ona miała wątpliwości.

W filmie "Downton Abbey: Nowa epoka" powróci oryginalna obsada "Downton Abbey", czyli Hugh Bonneville, Laura Carmichael, Jim Carter, Brendan Coyle, Michelle Dockery, Kevin Doyle, Joanne Froggatt, Harry Hadden-Paton, Robert James-Collier, Allen Leech, Phyllis Logan, Elizabeth McGovern, Sophie McShera, Tuppence Middleton, Lesley Nicol, Maggie Smith, Imelda Staunton i Penelope Wilton.

Dołączą do nich Hugh Dancy ("Hannibal"), Laura Haddock ("Demony da Vinci""), francuska aktorka Nathalie Baye ("Gdzie jest mój agent?") i Dominic West ("The Affair"). Szczegóły ich ról na razie nie zostały podane.

Scenarzystą filmu jest Julian Fellowes, twórca "Downton Abbey", a reżyserem Simon Curtis ("Mój tydzień z Marilyn"). "Downton Abbey: Nowa epoka" jest już drugim filmem z bohaterami kultowego serialu – w pierwszym, wypuszczonym w 2019 roku, oglądaliśmy wizytę króla Jerzego V i królowej Marii w tytułowej rezydencji.

Downton Abbey: Nowa epoka – premiera 18 marca 2022 roku

REKLAMA