Czy Harrison jest informatorem? Czy zabije Dextera? Fani mają mnóstwo teorii na temat "Dexter: New Blood"

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

Czy "Dexter: New Blood" zakończy się śmiercią Dextera z ręki własnego syna? A może Harrison wyda ojca policji? Po dwóch odcinkach nowej serii fani mają mnóstwo pomysłów.

Po dwóch odcinkach "Dexter: New Blood" na Reddicie można znaleźć najróżniejsze teorie dotyczące tego, co będzie się działo dalej. Te najważniejsze dotyczą Harrisona Morgana (Jack Alcott), który w odcinku "Storm of F*ck" zadomowił się już w Iron Lake i nawiązał znajomość z lokalnymi nastolatkami, a także poznał Angelę Bishop (Julia Jones), dziewczynę swojego drogiego tatusia Dextera (Michael C. Hall). Co dalej? Fani mają mnóstwo podejrzeń dotyczących właśnie Harrisona.

Dexter: New Blood – Harrison widział ojca w akcji?

Na Reddicie krąży teoria, że Harrison wie więcej, niż daje po sobie poznać, oraz że widział, co jego ojciec zrobił z Mattem. Nie jest to nieuzasadnione, bo przecież w 1. odcinku Harrison całkiem skutecznie śledził Dextera.

On prawdopodobnie patrzył, jak Dexter ogłuszył Matta i przeniósł go na stół – widział morderstwo, a potem zrobił przerwę na przystanek autobusowy. Zacząłem w to wierzyć po [2. odcinku]. Jakie są szanse, że zauważyłby ciało białego jelenia w środku śniegu z odległości ponad 300 metrów (...) i zapytał, dlaczego tam jest – no chyba że on już wiedział, że go szuka?

dexter harrison czy zabije ojca teorie

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

Dexter: New Blood – czy Harrison zabił Hannah?

W tym samym wątku pojawia się pytanie o Hannah McKay (Yvonne Strahovski) i jej śmierć. Czy powinniśmy wierzyć Harrisonowi, który powiedział, że jego przybrana matka zmarła kilka lat temu na raka trzustki, a on trafił do systemu opieki w USA?

Coś jest nie tak z Harrisonem. Czy jest szukającym zemsty oszustem czy socjopatycznym synem mordercą? Czy Hannah naprawdę zmarła na raka? Czuję, że w przypadku Harrisona Morgana chodzi o coś znacznie bardziej nikczemnego – czytamy na Reddicie.

Są tacy, którzy podejrzewają, że Dexter odziedziczył po ojcu mordercze skłonności i być może nawet zabił przybraną matkę. Czy gdyby Hannah rzeczywiście była chora, to nie znalazłaby sposobu, aby to przekazać tacie Harrisona?

Jestem zaskoczony, że Hannah nigdy nie skontaktowała się z Dexterem, skoro umierała na raka. Myślę, że Harrison ukrywa coś z historii jej śmierci. Podobnie jak Dexter, on ukrywa swoje mroczne tendencje – czytamy w kolejnym wątku.

Dexter Hannah McKay czy żyje

"Dexter" (Fot. Showtime)

Fani "Dextera" uważają, że Harrison wrócił do serialu właśnie dlatego, że ma mroczne skłonności odziedziczone po ojcu. I oczywiście zabił macochę.

Wygląda na to, że Harrison miał coś wspólnego ze śmiercią Hannah. Naprawdę nie widzę powodu, dla którego producenci mieliby go przywrócić do serialu – poza tym, że odziedziczył w jakiejś formie mrocznego pasażera.

Dexter: New Blood – Harrison jest informatorem?

Wielu fanów jest przekonanych, że chłopak, którego oglądamy w serialu, to nie jest prawdziwy Harrison. A nawet jeśli jest, to pewnie współpracuje z policją z Miami, która odkryła prawdę o swoim byłym pracowniku.

Syn Dextera powracający już w pierwszym odcinku "New Blood" sprawia, że mam wrażenie, że on jest policyjnym informatorem zbierającym dowody przeciwko Dexterowi. Batista pojawi się w ostatnich trzech albo dwóch odcinkach. Dexter zostanie pociągnięty do odpowiedzialności – czytamy w innym wątku na Reddicie.

Dexter: New Blood – czy Harrison zabije ojca?

Najwięcej jest podejrzeń, że Harrison pewnie zabije ojca w finale "Dexter: New Blood". Cheat Sheet podaje trzy powody, dla których to ma sens. Po pierwsze, Harrison wcale nie musi być taki jak Dexter – pomimo traumy z wczesnego dzieciństwa, nie musi okazać się psychopatą czy też socjopatą. I może być dla niego prawdziwym szokiem, kiedy pozna prawdę o swoim ojcu. Co wtedy zrobi?

dexter harrison czy zabije ojca teorie

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

Po drugie, relacja ojca i syna z pewnością nie będzie należeć do łatwych. Harrison ma mnóstwo pytań, a Dexter wciąż przed nim ukrywa swoją prawdziwą twarz. Właśnie zabił Matta i możliwe, że na tym nie koniec – co oznacza, że w życiu Harrisona pojawi się jeszcze więcej chaosu.

Po trzecie, showrunner serialu Clyde Phillips powiedział, że zakończenie będzie "zaskakujące, ale nieuniknione". To mocny argument za Harrisonem jako tym, który zakończy w jakiś sposób życie Dextera. Zwłaszcza że – jak podejrzewa wielu fanów – tytuł "New Blood" zapewne nie jest bez znaczenia.

To by mi pasowało. Technicznie rzecz biorąc, Dexter zabił swojego ojca, a Harrison zabije swojego. I to wcale nie musi być tak, że Harrison jest seryjnym mordercą jak jego ojciec. Dexter może być jego jedyną ofiarą – konkluduje jeden z fanów.

"Dexter: New Blood" ma łącznie liczyć 10 odcinków – czyli przed nami jeszcze osiem.

REKLAMA