Gillian Anderson szaleje na planie "Wielkiej" – zobaczcie zdjęcia zza kulis. Jest nawet carski fotel porodowy

"Wielka" (Fot. Hulu)

Jeśli w jakimś serialu gra Gillian Anderson, zawsze możecie liczyć na zabawne fotki z planu. Zobaczcie, co dawna agentka Scully wyprawiała za kulisami 2. sezonu "Wielkiej".

W ostatni weekend z 2. sezonem wróciła "Wielka". Sporadycznie prawdziwa historia o młodej carycy Katarzynie wśród licznych atrakcji zaoferowała występ Gillian Anderson w roli Joanny, matki głównej bohaterki. Choć aktorka znana z "Sex Education", "The Crown" i oczywiście "Z Archiwum X" pojawiła się w zaledwie dwóch odcinkach, jej rolę niewątpliwie zapamiętamy.

Wielka sezon 2 – Gillian Anderson na planie serialu

Oprócz godnego Emmy występu w przypadku Anderson zawsze możemy liczyć na jeszcze jedną rzecz – zabawne fotki zza kulis na Instagramie. Tak jest i tym razem – aktorka pstryknęła sobie selfie z Elle Fanning, znalazła okulary idealnie pasujące do barwnej kreacji Joanny, a także wypróbowała osobiście bardzo wygodny fotel porodowy carycy (i też zrobiła to publicznie). Dowiedzieliśmy się również, jak wyglądają absurdalne halki noszone przez Joannę pod suknią.

W 2. sezonie "Wielkiej" oglądamy, co się dzieje po tym jak Katarzyna (Elle Fanning) przejęła tron od swojego męża Piotra (Nicholas Hoult). Młoda caryca jest w ciąży, a jednocześnie musi utrzymać władzę w Rosji. Problemy pojawiają się, kiedy Katarzyna uświadamia sobie, że obalenie Piotra to tylko początek – jej poddani wcale nie chcieli zostać "wyzwoleni" spod władzy cara tyrana, a idee Oświecenia niekoniecznie do nich przemawiają.

Tutaj znajdziecie naszą recenzję 2. sezonu serialu "Wielka". Produkcja Hulu jeszcze nie ma zamówienia na 3. sezon, ale wydaje się, że to tylko kwestia czasu.

Wielka – 2. sezon jest dostępny na HBO GO

REKLAMA