Rosamund Pike to kolejna aktorka, której ciało zmieniano na plakatach. Gwiazda "Koła czasu" ma dość

"Koło czasu" (Fot. Amazon Prime Video)

Rosamund Pike przyznała, że jej ciało było wielokrotnie zmieniane na plakatach filmowych. Jest kolejną gwiazdą, która uważa, że jest to duży problem w branży rozrywkowej.

To, że zdjęcia są retuszowane, nie jest żadną tajemnicą. Ale retuszowane i zmieniane są nie tylko niedoskonałości na skórze, ale także całe fragmenty ciała. Podczas wywiadu z Rosamund Pike w "The Kelly Clarkson Show" (via Cheat Sheet) prowadząca poruszyła temat tego, jak jej własne ciało było podmieniane i zmieniane na plakatach i albumach, bez jej wiedzy i zgody. Clarkson zapytała gwiazdę "Koła czasu", co myśli o takich zmianach, których sama też doświadczyła.

Rosamund Pike o zmianach wyglądu na plakatach

Rosamund Pike przyznała, że pierwszym jej zdziwieniem było, gdy całkowicie obcy mężczyzna w samolocie – obserwując jak gwiazda robi sobie selfie – powiedział, że nie może wysłać takiego zdjęcia.

– Byłam w samolocie z tym gościem i zrobiłam sobie selfie. I on spojrzał znad mojego ramienia – ktoś, kogo nie znałam – i powiedział: "No nie, skarbie, musisz użyć FaceTune [edytora zdjęć]". A ja odpowiedziałam: "Przepraszam, co mam zrobić?".

Po zapoznaniu się z aplikacją Rosamund Pike zaczęła bardziej dostrzegać, w jaki sposób studia filmowe zmieniają jej wygląd na plakatach filmowych, robiąc nie tyle "FaceTune" co "BodyTune".

Po czym przypomniała o kilku takich wydarzeniach, które mocno wpływały na jej wygląd, jak na plakacie pierwszej części filmu "Johnny English", gdzie jej piersi nagle urosły o kilka rozmiarów. Z kolei w filmie "Skłodowska" zmieniono kolor jej oczu na brązowy. Jak podkreśla, takie zmiany wyglądu nie niosą za sobą niczego dobrego.

– To są oczywiste momenty, kiedy to zauważasz. Ale prawdopodobnie jest wiele niezliczonych sytuacji, kiedy nasze zdjęcia zostają przerobione i my tego nie spostrzegamy, ponieważ wszyscy tracimy kontrolę nad tym, jak wyglądamy naprawdę.

Rosamund Pike i Kelly Clarkson to nie jedyne gwiazdy, które zwracają na to uwagę. Jak podaje "Time", takie zabiegi krytykowała także Keira Knightly, Lady Gaga czy Zendaya. Ostro walczy z tym również Kate Winslet, którą chciano poprawić w "Mare z Easttown" – aktorka powiedziała jednak stanowczo "nie".

Obecnie Rosamund Pike gra w serialu "Koło czasu", który jest obecnie najchętniej oglądaną tegoroczną premierą na Amazon Prime Video. Jest to serial fantasy, gdzie aktorka wciela się w Moiraine, członkinię potężnej, złożonej z samych kobiet organizacji Aes Sedai, która poszukuje wybrańca do walki z Cieniem.

Koło czasu – nowe odcinki w piątki na Prime Video

REKLAMA