"Ogrodnicy" z Olivią Colman za tydzień na HBO GO. Jest polski zwiastun serialu o nietypowych mordercach

"Ogrodnicy" (Fot. HBO)

Zanim na HBO GO rozgoszczą się znów panie z "Seksu w wielkim mieście", zobaczymy Olivię Colman jako zabójczynię z sąsiedztwa. Mamy zwiastun surrealistycznego miniserialu "Ogrodnicy".

"Ekscytująca i pełna surrealistycznego humoru eksploracja miłości i wyobraźni" – tak HBO zapowiada czteroodcinkowy miniserial "Ogrodnicy", który powstał we współpracy z brytyjską telewizją Sky. W rolach głównych występują Olivia Colman ("The Crown") i David Thewlis ("Fargo").

Ogrodnicy – zwiastun serialu z Olivią Colman

Oparty na prawdziwych wydarzeniach serial przedstawia niezwykłą historię miłości Susan i Christophera Edwardsów, pozornie zwykłej brytyjskiej pary. Oboje stają się głównymi podejrzanymi w sprawie o morderstwo, kiedy policja odkrywa dwa ciała zakopane w ogrodzie ich domu w Nottingham.

Małżonkowie od ponad 15 lat uciekają od rzeczywistości. Pewnego dnia Christopher wykonuje telefon do swojej macochy, co prowadzi do ujawnienia roli ich obojga w zbrodni sprzed lat. Ich związek staje się przedmiotem policyjnego śledztwa, a oddana sobie para zostaje rozdzielona po raz pierwszy w życiu.

W miarę postępów śledztwa, zainspirowani obsesją Susan na punkcie starych westernów i starego kina, małżonkowie zaczynają wyobrażać sobie, że są bohaterami hollywoodzkiego filmu i odgrywają stworzony przez siebie scenariusz. Wyimaginowany świat Susan i Chrisa zapewnia im potrzebną formę bezpiecznej przystani, chroniącą przed horrorem prawdziwego życia, ale także stanowiącą dla nich zagrożenie, które może doprowadzić ich do całkowitego pogrążenia.

W obsadzie są także Kate O'Flynn ("Bridget Jones 3"), Dipo Ola ("Mordercze łowy"), Samuel Anderson ("Męska historia"), David Hayman ("Chłopiec w pasiastej piżamie"), Felicity Montagu ("I'm Alan Partridge") i Daniel Rigby ("Flowers"). Scenariusz "Ogrodników" stworzył debiutujący w tej roli Ed Sinclair, prywatnie mąż Olivii Colman. Współscenarzystą i reżyserem jest Will Sharpe ("The Electrical Life of Louis Wain", "Flowers").

Pierwszy odcinek serialu będzie miał premierę 8 grudnia na HBO GO, a kolejne będą debiutowały co środę. Serial będzie emitowany w HBO w styczniu.

Ogrodnicy – premiera 8 grudnia na HBO GO

REKLAMA