Urodziny Kendalla od kuchni. Aktorzy i twórcy zdradzają kulisy najbardziej szalonego odcinka "Sukcesji"

"Sukcesja" (Fot. HBO)

Najnowszy odcinek "Sukcesji" to jedna z najlepszych rzeczy, jakie mogliśmy zobaczyć w telewizji w tym roku. Jak przebiegała praca nad nim i co na jego temat mają do powiedzenia twórcy?

"Too Much Birthday", czyli 7. odcinek 3. sezonu serialu "Sukcesja" z pewnością można nazwać przełomowym dla dalszych losów Kendalla (Jeremy Strong), który zorganizował sobie absolutnie szalone 40. urodziny, choć wcale nie wyglądało na to, aby dobrze się na nich bawił.

Ten odcinek to szalona jazda bez trzymanki przez zaskakujące scenografie będące jednocześnie doskonałym odzwierciedleniem stanu umysłu Kendalla oraz kolejne krople, które mogą za chwilę przelać czarę goryczy w relacjach między rodzeństwem Royów. Co ekipa serialu mówi o jego kulisach?

Sukcesja sezon 3 – kulisy urodzin Kendalla

Jak przyznaje podczas rozmowy z Vulture Lorene Scafaria, reżyserka odcinka, urodzinowa impreza Kendalla miała pokazać, jakim jest on człowiekiem:

– Wiedzieliśmy, że Kendall wymagałby, aby absolutnie każdy detal tej imprezy wyrażał jego własne wyobrażenie o sobie, nawet jeśli chodzi o muzykę. Gdy wszystko ustawialiśmy, zadawaliśmy sobie pytania takie, jak: jaki jest jego gust? Jakiej atmosfery chce w publiczności? Jakie nasiona zasiał i jakie małe pułapki, których być może nikt nie widzi, zastawił?

Stephen Carter, scenograf serialu, w wypowiedzi dla portalu Thrillist przyznaje, że początkowe plany odnośnie rozmachu urodzin Kendalla były znacznie skromniejsze:

– Najpierw myśleliśmy o czterech, pięciu pokojach tematycznych, a skończyło się na jakichś dwunastu.

Jak dodała Lorene Scafaria w rozmowie z tym samym portalem:

– To było ekscytujące być częścią takiego ekstrawaganckiego odcinka i móc wejść w umysł Kendalla i rozgryźć, jakie urodziny chciałby zorganizować, jakie doświadczenie chciałby zapewnić swoim gościom, zwłaszcza rodzeństwu.

Sukcesja sezon 3 – Jeremy Strong o upadku Kendalla

"Sukcesja" w najnowszym odcinku to nie tylko szalona podróż w głąb umysłu Kendalla. To również, a może przede wszystkim, jego emocjonalna konfrontacja z rodzeństwem, która zakończyła się dla niego ostatecznym upokorzeniem. Tak pracę nad odcinkiem i tymi scenami w wywiadzie dla Entertainment Tonight wspomina Jeremy Strong:

– Ta scena wydawała mi się bardzo rzeczywista i była trudna do zagrania. Gdybyście zapytali Kendalla, czy naprawdę zależy mu na tym, by jego rodzeństwo pojawiło się na jego imprezie, myślę, że odpowiedziałby, że nie. Gdybyście zapytali mnie, czy Kendall o to dba, też odpowiedziałbym, że nie. […] Ale [twórca serialu] Jesse Armstrong w swojej nieskończonej mądrości powiedział: "Poczekaj i zobacz, co się stanie". Byłem poruszony tym, co się wydarzyło. To wiele dla niego znaczyło, że się tam pojawili i bardzo zabolało go, gdy dowiedział się, że tak naprawdę mają to gdzieś.

Sukcesja sezon 3 urodziny Kendalla

"Sukcesja" (Fot. HBO)

Sukcesja – Sarah Snook komentuje taniec Shiv

Swój moment w odcinku miała także Shiv, która w pewnym momencie dołączyła do grona obcych jej osób na parkiecie i kompletnie zatraciła się w tańcu, który był… no cóż, dziwny. Tak tę scenę w rozmowie z TVLine wspomina grająca ją Sarah Snook:

– Usłyszałam "cięcie" i ktoś powiedział: "właśnie stałaś się GIF-em".

Aktorka dodała, że postanowiła wykorzystać w tej scenie także swoje prywatne frustracje:

– W momencie, gdy kręciliśmy tę scenę, nie byłam w klubie lub barze od ponad roku, więc możliwość potańczenia gdziekolwiek w czasie pandemii była dla mnie jak prezent. Wiele z tego to ja, spuszczająca z siebie trochę ciśnienia, oraz Shiv, dająca upust swojej frustracji z powodu braci. Kręcenie tej sceny to była dobra zabawa.

Sukcesja sezon 3 urodziny Kendalla

Zachwyceni najnowszym odcinkiem pozostają krytycy oraz widzowie – tylko trzy odcinki "Sukcesji" na IMDb mają wyższą średnią ocen niż "Too Much Birthday". Jeremy Strong również nie ma wątpliwości:

– Myślę, że to najlepszy scenariusz, nad którym pracowałem.

Przed nami jeszcze dwa odcinki 3. sezonu "Sukcesji". W przyszłym tygodniu, w odcinku "Chiantishire", zobaczymy, co się wydarzy, kiedy Royowie przyjadą do Toskanii na wesele matki.

Sukcesja sezon 3 – nowe odcinki w poniedziałki na HBO GO

REKLAMA