"Behawiorysta" w styczniu na Playerze. Robert Więckiewicz zmierzy się z nieprzewidywalnym mordercą

"Behawiorysta" (Fot. TVN/Agnieszka K. Jurek)

Player.pl podał datę premiery "Behawiorysty", nowego serialu na motywach powieści Remigiusza Mroza. W tytułowej roli wystąpi Robert Więckiewicz – poznajcie szczegóły.

"Behawiorysta" to nowy serial platformy Player.pl, oparty na książce Remigiusza Mroza. Premiera została zapowiedziana na 4 stycznia 2022 roku. Całość ma liczyć osiem odcinków, których akcja będzie dziać się w Opolu.

W serialu będziemy oglądać perypetie Gerarda Edlinga (w tej roli Robert Więckiewicz), tytułowego behawiorysty, który posiada niezwykłą umiejętnością bezbłędnej interpretacji mowy ciała. Czy we współczesnym świecie, gdzie zaciera się granica między tym co realne a wirtualne, Gerard będzie w stanie "przeczytać" wytrawnego zabójcę, schowanego za ekranem komputera?

Behawiorysta: Robert Więckiewicz w serialu Playera

Edling, stateczny wykładowca, ekspert w dziedzinie kinezyki (nauki zajmującej się badaniem mowy ciała) i prokurator z ogromnym doświadczeniem, stanie naprzeciw Horsta Zeigera (Krystian Pesta) – outsidera, maniaka komputerowego i nieprzewidywalnego mordercy. Gdy jeden z nich zamierza popełnić zbrodnię, drugi, znany z tego, że potrafi rozszyfrować każdego przestępcę i rozwiązać każdą sprawę, próbuje temu zapobiec. Skutkiem ich pojedynku staje się makabryczne widowisko, oglądane online przez tysiące ludzi.

behawiorysta serial tvn

"Behawiorysta" (Fot. TVN/Agnieszka K. Jurek)

Wszystko zaczyna się od tego, że Edling zostaje poproszony przez policję o pomoc w schwytaniu niebezpiecznego szaleńca. Mężczyzna wziął za zakładników dzieci i wychowawców jednej z miejskich szkół, nie żądając przy tym nic w zamian. Pod ogromną presją czasu, Edling stara się odkryć motywację porywacza i go przechytrzyć. Niestety, okazuje się, że trafił na równego sobie przeciwnika. Przestępca wydaje się doskonale znać sztuczki Gerarda, potrafi przewidzieć każdy jego ruch i wykorzystując potęgę internetu, zaczyna realizować swój plan.

W rękach Horsta internet staje się narzędziem do precyzyjnego planowania zbrodni i manipulowania ludźmi. Zeiger organizuje swoiste igrzyska śmierci i zaprasza wszystkich do wirtualnego uczestnictwa w krwawym show. Wybór ofiary pozostawia widzom, bezpiecznie schowanym za ekranami swoich komputerów. Czy organom ścigania oraz Gerardowi uda się zapobiec morderstwom? A może, w erze wszechobecnego WiFi, przestarzałe policyjne procedury i długo trwające formalności staną na drodze do uratowania kolejnych ofiar?

W serialu grają także Katarzyna Dąbrowska, Anna Mrozowska, Magdalena Czerwińska, Mirosław Haniszewski, Rafał Zawierucha, Maria Sobocińska i Anna Próchniak. Scenarzystami są Bartosz Janiszewski i Maciej Kazula, a reżyserem Łukasz Palkowski.

Premiera Behawiorysty 4 stycznia 2022 na Player.pl

REKLAMA