Część obsady "Wiedźmina" widziała już scenariusze do 3. sezonu. "To będzie coś świetnego" – mówi Freya Allan

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Choć wciąż czekamy na premierę drugiego, wiemy, że powstanie na pewno 3. sezon serialu "Wiedźmin". Freya Allan, która gra Ciri, przyznała, że widziała już scenariusze do kolejnej serii.

"Wiedźmin" już w najbliższy piątek wróci na nasze ekrany za sprawą długo wyczekiwanego 2. sezonu serialu. Tymczasem przynajmniej część obsady miała już okazję zaznajomić się ze scenariuszami do kolejnych odcinków.

Wiedźmin sezon 3 – obsada widziała już scenariusze

Showrunnerka serialu Lauren S. Hissrich zdradziła w trakcie naszej rozmowy, że scenariusze 3. sezonu "Wiedźmina" wciąż jeszcze powstają. Tymczasem Freya Allan, serialowa Ciri, w wywiadzie dla RadioTimes.com zdradziła, że miała okazję zobaczyć część nowych scenariuszy. Aktorka zapewnia, że "będzie świetnie".

– Być może już widziałam jakieś scenariusze, wiecie? Tak tylko mówię. Nie wiemy, kiedy [ruszą prace na planie nowego sezonu], ale nie jest do tego daleko.

Wiedźmin sezon 3

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Nie wszyscy członkowie obsady mieli tyle szczęścia. Grający Jaskra Joey Batey powiedział, że nie miał jeszcze tyle szczęścia, by móc przeczytać powstałe scenariusze, ale jak mówi, Lauren S. Hissrich kontaktowała się z nim, by omówić, w jakim kierunku "Wiedźmin" podąży w kolejnym sezonie.

– Nie widziałem scenariuszy i tylko Bóg wie, kiedy będziemy kręcili 3. sezon. Bo, jak pewnie możecie zauważyć, patrząc choć na ostatnich kilka dni, świat zmienia się dość szybko. Mam nadzieję, że będziemy kręcić w przyszłym roku. (...) Lauren rozmawiała w ostatnich kilku miesiącach z obsadą, ekipą i pozostałymi twórcami oraz poprawiała scenariusze i puszczała je w obieg, aby otrzymać szybko informację zwrotną. Ona jest bardzo otwarta na współpracę, co oznacza, że możemy podrzucać pomysły i jej oferować – to jedna z najprzyjemniejszych części, jeśli chodzi o pracę z nią. Ona nie ma wielkiego ego. "To bardzo dobry pomysł" lub "Joey, to koszmarny pomysł" – przy niej nie ma niewłaściwych odpowiedzi – opowiada Batey.

Wiedźmin sezon 3 – aktorzy mają swoje oczekiwania

Jak we wspomnianej rozmowie przyznała Allan, "trudno powiedzieć", jaki kurs może obrać historia Ciri:

– To coś, czego tak naprawdę dowiadujesz się, gdy posuwasz się do przodu. Niekoniecznie możesz powiedzieć, czego chcesz. Odkrywasz to podczas grania i po prostu używasz scenariusza na swój sposób. Ale oczywiście bardzo bym chciała, żeby stała się szaloną wojowniczką. Nie mogę się doczekać, aż Ciri otrzyma porządny miecz. Dzień, w którym srebrny, ciężki miecz trafi w moje ręce, będzie dniem, gdy będę zadowolona.

Wiedźmin sezon 3

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Z kolei Batey chciałby, aby Jaskier otrzymał wątek, który "mógłby pomóc młodym ludziom rozgryźć, kim są lub w jaki sposób pasują do zmieniającego się świata".

– Interesuje mnie bycie częścią tych historii, które czerpią wiele z tego, co dzieje się w prawdziwym świecie i pokazywanie ich przez soczewkę fantasy, nie tylko poprzez sięganie po smoki czy walki na miecze – gdybym tylko mógł brać udział w tego rodzaju historiach, byłbym bardzo podekscytowany.

Zanim jednak dojdzie do rozpoczęcia prac na planie kolejnego sezonu, w najbliższy piątek czeka nas premiera 2. serii. Już teraz możecie sprawdzić ich pozbawioną spoilerów recenzję. A z naszej rozmowy z showrunnerką "Wiedźmina" możecie dowiedzieć się więcej na temat tego, jak ona widzi 2. sezon i rolę historii stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego we współczesnym świecie.

Wiedźmin – premiera 2. sezonu 17 grudnia na Netfliksie

REKLAMA