XIX-wieczny Nowy Jork i wojna socjety w zwiastunie "The Gilded Age" – nowości od twórcy "Downton Abbey"

"The Gilded Age" (Fot. HBO)

Julian Fellowes, twórca uwielbianego "Downton Abbey" tym razem zaprasza widzów do Nowego Jorku. Zobaczcie jak w nowojorskiej socjecie odnajdzie się sierota, dopiero odkrywająca świat bogaczy.

"The Gilded Age" to 9-odcinkowy dramat historyczny, który zadebiutuje na HBO w poniedziałek 24 stycznia w USA – i dzień później w Polsce. Za produkcję odpowiedzialny jest Julian Fellowes, twórca "Downton Abbey".

The Gilded Age – zobaczcie zwiastun serialu

Główną bohaterką serialu będzie sierota z Pensylwanii, Marian Brook. Dziewczyna przyjeżdża do Nowego Jorku i zamieszkuje u swoich ciotek. Mamy 1882 rok, czasy szybkiego rozwoju miasta i związanych z tym zmian ekonomicznych. Marian towarzyszy Peggy Scott, utalentowana literacko Afroamerykanka. Marian nieumyślnie zostaje wplątana w wojnę społeczną pomiędzy jedną z jej ciotek, potomkinią staromodnego rodu, a jej oszałamiająco bogatymi sąsiadami, bezwzględnym potentatem kolejowym i jego ambitną żoną.

W roli Marian wystąpi córka Meryl Streep, Louisa Jacobson. Cynthia Nixon ("Seks w wielkim mieście") i Christine Baranski ("Sprawa idealna") zagrają jej ciotki – Adę Brook i Agnes van Rhijn. Carrie Coon ("Pozostawieni") i Morgana Spectora ("Spisek przeciwko Ameryce") zobaczymy na ekranie jako Berthę i George'a Russellów. W obsadzie znajdują się także m.in. Denée Benton ("UnReal. Telewizja kłamie") jako Peggy i Taissa Farmiga ("American Horror Story") jako córka Russellów.

Scenarzystami serialu są Julian Fellowes i Sonja Warfield ("She-Ra i księżniczki mocy"). Za reżyserię odpowiadają Michael Engler ("Downton Abbey") i Salli Richardson-Whitfield ("Altered Carbon").

The Gilded Age – premiera 25 stycznia na HBO

REKLAMA