Czy to będzie nasze nowe "Black Mirror"? Apple TV+ prezentuje serial "Severance" w gwiazdorskiej obsadzie

"Severance" (Fot. Apple TV+)

Czy wracając do domu po pracy można zapomnieć o niej całkowicie? Zwiastun "Severance" pokazuje, że tak, i winduje równowagę na linii życie – praca na absurdalnie wysoki poziom.

Platforma streamingowa Apple TV+ wypuściła właśnie zwiastun "Severance", swojego nowego dramatu science fiction, w którym główną rolę zagra Adam Scott ("Wielkie kłamstewka", "Parks and Recreation"). Jego bohater, Mark Scout, to pracownik złowieszczej korporacji Lumon Industries, który decyduje się poddać dziwnemu eksperymentowi.

Severance – zwiastun nowego serialu Apple TV+

Eksperyment o nazwie "odcięcie" (severance) ma polegać na całkowitym odseparowaniu wspomnień z pracy od tych z życia prywatnego – poddani eksperymentowi wolontariusze nie będą pamiętali w pracy niczego, co dzieje się poza nią, natomiast w domu nie będą pamiętali o niczym, co zdarzyło się w pracy.

Ten śmiały eksperyment dotyczący równowagi między życiem zawodowym i osobistym zostanie zakwestionowany, gdy Mark znajdzie się w centrum tajemnicy, która zmusi go skonfrontowania się z prawdziwą naturą swojej pracy... i samego siebie – czytamy w oficjalnym opisie serialu.

Britt Lower ("Man Seeking Woman"), Zach Cherry ("Ty") i John Turturro ("Długa noc") wcielają się w role kolegów z pracy Marka, którzy przechodzą ten sam eksperyment. Laureat Oscara Christopher Walken pojawi się jako naukowiec w firmie Lumon, z kolei Patricia Arquette ("Ucieczka z Dannemory") zagra przerażającą dyrektorkę korporacji. W obsadzie są też Dichen Lachman ("Dollhouse"), Jen Tullock ("Kochany bajzel"), Tramell Tillman ("Hunters"), Michael Chernus ("Orange is the New Black").

Scenarzystą i showrunnerem jest Dan Erickson. Reżyseruje Ben Stiller ("Ucieczka z Dannemory"), który znajduje się też w gronie producentów wykonawczych.

Severance – premiera serialu 18 lutego na Apple TV+

REKLAMA