Nowa miłość i alkoholizm w "I tak po prostu"? Twórcy i fani o tym, co czeka Mirandę w kolejnych odcinkach

"I tak po prostu" (Fot. HBO Max)

"I tak po prostu" ma sprowadzić znane nam bohaterki na zupełnie nowe ścieżki. Najnowszy odcinek zasugerował, co może czekać Mirandę, a swoją teorię mają także widzowie serialu.

"I tak po prostu" już w premierowym odcinku dało widzom do zrozumienia, że wiele zmieni się nie tylko w życiu Carrie (Sarah Jessica Parker) ale i Mirandy (Cynthia Nixon). Twórcy zasugerowali, co dalej czeka bohaterkę.

I tak po prostu – Miranda będzie mieć romans?

W 3. odcinku "I tak po prostu", Miranda wyznała Charlotte (Kristin Davis), że ona i Steve nie uprawiali seksu już od wielu lat. Dodatkowo wydaje się, że pomiędzy bohaterką a Che Diaz zaczęła rozwijać się bliższa relacja. Showrunner serialu Michael Patrick King odniósł się do sytuacji w rozmowie z TVLine:

– [Małżeństwo Steve'a i Mirandy wynikło stąd], że ona zaszła w ciążę. Więc staramy się być tak odważni jak to tylko możliwe... Serial zawsze był odważny. Samantha miała lesbijski związek z Sonią Bragą przez jakieś cztery odcinki. Eksploracja seksualności nie jest [dla nas] niczym nowym. Ludzie to coś więcej niż płeć. To wibracje. A Che Diaz jest niesamowicie silną, charyzmatyczną wibracją, zagraną tak przez Sarę Ramirez. Wszyscy lgną [do Che] – powiedział.

Już w premierowym odcinku serialu, byliśmy świadkami rozmowy bohaterek, w której Miranda zastanawiała się, czy ona i jej mąż nie stali się po prostu współlokatorami. Czy to oznacza, że faktycznie zobaczymy rozkwit nowej relacji?

i tak po prostu miranda che

"I tak po prostu" (Fot. HBO Max)

I tak po prostu – alkoholowe problemy Mirandy

Ale romans to nie jedyne co może czekać Mirandę. Coraz wyraźniej widać jej potencjalny problem z alkoholem – zwrócili na to uwagę także fani na Reddicie Reddicie:

– Była pijana na zdjęciach po wyjściu z baru, pijana na pogrzebie, pijana na recitalu fortepianowym, itd.

Inny użytkownik zgodził się, że może być to nawiązanie do sytuacji wielu osób, które zaczęły pić więcej w czasie lockdownu. Nie zabrakło też innych teorii na temat tego, co mogło skłonić Mirandę do częstszego zaglądania do kieliszka:

– Miranda powiedziała, że rzuciła posadę partnera w firmie prawniczej, kiedy miał miejsce ban na muzułmanów, co jest ważne, a potem zdecydowała się zmienić karierę podczas pandemii. Najwyraźniej przechodzi kryzys egzystencjalny, a w odpowiedzi na stres ze wszystkim, co wydarzyło się w ciągu ostatnich kilku lat, zaczęła pić, aby sobie z tym poradzić.

Niektórzy widzowie nie zgadzają się z teorią i podkreślają, że w "Seksie w wielkim mieście", nigdy nie brakowało alkoholu i tego typu teoretyzowanie jest zbędne.

W sieci pojawiła się zapowiedź kolejnego odcinka serialu. Zobaczymy jak Charlotte będzie próbowała wywindować na nowy poziom przyjaźń z Lisą (Nicole Ari Parker), zaś Carrie poważnie zajmie się sprawą sprzedaży mieszkania, w którym spędziła ostatnie lata z Mr. Bigiem (Chris Noth).

Nowe odcinki I tak po prostu w czwartki na HBO GO

REKLAMA