Większy rozmach i więcej "Krwi elfów". Twórczyni mówi, czego spodziewać się po 3. sezonie "Wiedźmina"

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Lauren S. Hissrich zapowiada, że 3. sezon serialu "Wiedźmin" będzie stworzony z rozmachem. Prace nad nim już trwają, ale wciąż jest zbyt wcześnie, by określić, kiedy będzie premiera.

"Wiedźmin" powrócił wczoraj z 2. sezonem, który w dużej mierze skupia się na relacji Geralta (Henry Cavill) i Ciri (Freya Allan) oraz jej treningu w Kaer Morhen. Lauren S. Hissrich, showrunnerka serialu, myślami jest już jednak przy kolejnym sezonie, który według jej zapowiedzi ma być "największy z dotychczasowych".

Wiedźmin – showrunnerka o 3. sezonie serialu

Kiedy rozmawialiśmy z nią pod koniec listopada, zdradziła, że ekipa jest na etapie pisania scenariuszy do 3. sezonu, który będzie oparty na książce "Czas pogardy" Andrzeja Sapkowskiego. W rozmowie z Tech Radar, która miała miejsce 3 grudnia, Hissrich zdradziła trochę więcej.

– To nasz ostatni tydzień w pokoju scenarzystów. Prawie skończyliśmy fazę pisania scenariuszy i to jest niesamowite. Cieszę się na myśl o tym, jakiego kształtu nabiera nowy sezon, ponieważ jest on oparty na mojej ulubionej części sagi, czyli "Czasie pogardy". Wydaje mi się, że sezony 1 i 2 przygotowały grunt pod wszystko, co ma się wydarzyć. Ale proces twórczy tak naprawdę dopiero się zaczyna. Mamy scenariusz, a teraz zbierzemy reżyserów i aktorów i zaczniemy rzeczywiście zagłębiać się w ten sezon, zastanawiać się i upewniać, że będzie idealny.

Wiedźmin sezon 3 fabuła

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Z kolei w wywiadzie z ComicBook.com Hissrich przyznała, że nie wszystkie wydarzenia z "Krwi elfów" udało się scenarzystom zmieścić w 2. sezonie. Jednak nic straconego, bo przynajmniej niektóre z nich zobaczymy w 3. sezonie.

– Jest jedno szczególnie wielkie wydarzenie w "Krwi elfów", które bardzo chciałam zmieścić w tym sezonie, ale nie byliśmy w stanie. Nie pasowało do naszej historii tak dobrze jakbyśmy chcieli, ale było ważne, aby pojawiło się w 3. sezonie. Będzie ono istotną częścią naszej narracji.

Z nieoficjalnych informacji, które podał serwis Recapped, wynika, że aktorzy mogą wrócić na plan "Wiedźmina" w lutym". To by oznaczało, że na premierę 3. sezonu jest szansa w pierwszej połowie 2023 roku. W międzyczasie na w serwisie Netflix zadebiutuje spin-off serialu pt. "Wiedźmin: Rodowód krwi", którego pierwsza zapowiedź została zamieszczona w scenie po napisach finału 2. sezonu "Wiedźmina".

Wiedźmin jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA