Claire Foy, Paul Bettany i slut-shaming w latach 60. "Skandal w brytyjskim stylu" w styczniu na HBO GO

"Skandal w brytyjskim stylu" (Fotl BBC)

Gotowi na "Skandal w brytyjskim stylu"? 2. sezon antologii BBC, w którym Claire Foy zagra księżną uznaną za rozpustnicę w latach 60., obejrzymy na HBO GO już w styczniu.

"Skandal w angielskim stylu" powraca z nowymi odcinkami i pod nowym tytułem – jako "Skandal w brytyjskim stylu". Akcja nowej serii będzie dziać się w Szkocji, a Claire Foy ("The Crown") i Paul Bettany ("WandaVision") zagrają księżną i księcia Argyll, bohaterów bardzo publicznego rozwodu. HBO GO zapowiedziało polską premierę na 1 stycznia 2022 roku, czyli tydzień po premierze brytyjskiej na BBC.

Skandal w brytyjskim stylu – opis fabuły serialu

Składający się z trzech odcinków miniserial przedstawi kulisy niesławnej sprawy rozwodowej i skandalu obyczajowego z 1963 roku. W jej centrum znaleźli się książę i księżna Argyll – Ian Campbell i Margaret Campbell. Publiczny rozpad ich związku stał się jednym z najgłośniejszych i najbrutalniejszych procesów sądowych XX wieku.

Kiedy rozpoczął się ten szeroko relacjonowany przez media rozwód, księżna Argyll, uważana niegdyś za charyzmatyczną ikonę urody i stylu, za sprawą licznych oskarżeń o fałszerstwo, kradzież, przemoc, używanie narkotyków czy łapówkarstwo trafiła na czołówki gazet. Światło dziennie ujrzało także zrobione Polaroidem zdjęcie, które stało się jednym z bardziej znanych fragmentów skandalizującego rozwodu, rozgrzewającego w latach 60. opinię publiczną i media do czerwoności.

Oprócz Claire Foy i Paula Bettany'ego w serialu wystąpią także m.in. Julia Davis ("Gavin & Stacey") jako Maureen, Markiza Dufferin i Avy, Amanda Drew ("Trust"), Richard McCabe ("Poldark: Wichry losu"), Sophia Myles ("Księga czarownic"), Tim Steed ("Cruell"), Richard Goulding ("The Crown") oraz Jonathan Aris ("Sherlock").

Scenariusz napisała Sarah Phelps ("Zdążyć przed zmrokiem"), a reżyserką jest Anna Sewitsky ("Happy, Happy"). Dominic Treadwell-Collins, który wyprodukował "Skandal w angielskim stylu" z Hugh Grantem i Benem Whishawem w rolach głównych, ponownie będzie czuwać nad całością jako producent.

Skandal w brytyjskim stylu od 1 stycznia na HBO GO

REKLAMA