Serialowy "Wiedźmin" nie popełni błędu "Gry o tron"? Showrunnerka wyjaśnia swój plan na siedem sezonów

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Według wielu "Gra o tron" stoczyła się po wyczerpaniu materiału źródłowego. Showrunnerka "Wiedźmina" ma ambitne plany, ale jak obiecała – nie wykroczy poza pierwowzór.

"Wiedźmin" dopiero co powrócił z nowymi odcinkami, ale to nie koniec planów na rozwój uniwersum. Przed nami prequel o nazwie "Wiedźmin: Rodowód krwi", a showrunnerka po raz kolejny wspomniała o planie na siedem sezonów. Co nowego zdradziła?

Wiedźmin – ile sezonów serialu jest w planach? 

W zeszłym roku showrunnerka Lauren S. Hissrich w jednym z wywiadów powiedziała, że myśli nawet o siedmiu sezonach serialu. Obecnie trwają prace nad 3. sezonem, a twórczyni ponownie odniosła się do swoich słów.

– Podoba mi się, że te siedem sezonów stało się czymś, do czego zmierzamy, bo wydaje mi się też, że w pewnym momencie rzuciłam coś w stylu, że chciałabym mieć 20 sezonów, i cieszę się, że nikt rzeczywiście tego ode mnie nie oczekuje. Chyba bym umarła – powiedziała w rozmowie z serwisem Collider.

Hissrich zapewniła, że mniej w tym wszystkim chodzi o konkretną liczbę sezonów, a bardziej po prostu o to, żeby zekranizować wszystkie książki.

– Myślę, że moim głównym celem i powodem, dla którego zaczęłam od liczby siedem, jest to, że chciałam pozostać wierna książkom. Nie czuję potrzeby, by nasza historia wykraczała poza to, co jest w książkach. Myślę, że Andrzej Sapkowski, autor książek, miał w głowie naturalny koniec. Tak właściwie to odkąd zaczęliśmy robić serial, wydał więcej książek, więc będziemy musieli zobaczyć, jak to się w to wpasuje.

wiedźmin ile sezonów

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Showrunnerka podkreśliła, że pewna ważna część historii z "Krwi elfów" znajdzie swoje odniesienie w kolejnym sezonie "Wiedźmina".

– Wiesz, myślę, że nie spieszy mi się, by przebrnąć przez te historie. Robimy mniej więcej jedną książkę na sezon, ale upewniamy się też, że historie z tej książki są najlepsze w danym sezonie naszego serialu. Więc czasami trochę przesuwamy figury szachowe. Jest na przykład duży wątek z "Krwi elfów", który zrobimy w 3. sezonie. Albo było opowiadanie, którego nie mogliśmy zmieścić w 1. sezonie, więc umieściliśmy je w drugim. Staramy się być z tym dość elastyczni.

Na 3. sezon serialu będziemy musieli dość długo poczekać – scenariusze już są gotowe, ale prace na planie jeszcze się nie rozpoczęły. Na naszej stronie możecie znaleźć jednak m.in. spoilerową recenzję 2. sezonu "Wiedźmina".

2. sezon Wiedźmina jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA