5 newsów na środę: Petycja fanów "Wiedźmina", zapowiedź finału "Niepewnych", zwiastun "Search Party"

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Rosyjscy fani żądają zwolnienia showrunnerki "Wiedźmina". HBO zapowiada finał "Niepewnych". Pojawił się zwiastun 5. sezonu "Search Party". A oprócz tego "Snowfall" i nie tylko.

1. Wiedźmin – fani chcą zwolnienia showrunnerki

W sieci pojawiła się petycja rosyjskich fanów, którzy domagają się odwołania Lauren S. Hissrich ze stanowiska showrunnerki "Wiedźmina". Jej autorzy piszą, że uwielbiają świat z książek Andrzeja Sapkowskiego, a twórczyni serialu Netfliksa traktuje go lekceważąco. Petycja w tym momencie ma 6 tys. podpisów – podczas gdy słynną petycję dotyczącą 8. sezonu "Gry o tron" poparło błyskawicznie ponad 1 mln osób.

Lauren Schmidt przejawia kompletnie lekceważącą postawę i lekceważąco traktuje uniwersum "Wiedźmina", jak również jego fanów. Kompletnie ignoruje opinię społeczności i zasady tego uniwersum, zamieniając to w platformę do promowania własnych pomysłów. Niszczy tradycję tego świata i pluje na ogromną społeczność fanów "Wiedźmina". Pozostawienie jej jako showrunnerki (zwłaszcza po 1. sezonie) oznaczałoby, że Netflix też pluje na fanów tego uniwersum – czytamy na Change.org.

2. Wiedźmin – 2. sezon bije rekordy popularności

Tymczasem na Netfliksie 2. sezon "Wiedźmina" bije rekordy popularności. Serial wskoczył na 1. miejsce list top 10 Netfliksa w 80 krajach, a łączny czas oglądania nowych odcinków przez fanów na przestrzeni pierwszych trzech dni to 142 mln godzin. [We Got This Covered, Deadline]

3. Snowfall – 5. sezon z premierą w lutym

5. sezon "Snowfall" będzie mieć premierę w USA 23 lutego. Pierwsze zdjęcie z nowych odcinków możecie zobaczyć w TVLine.

4. Search Party sezon 5 – zobaczcie zwiastun

7 stycznia powróci z 5. sezonem "Search Party". W finałowych odcinkach Dory odmienia swoje życie po bliskim spotkaniu ze śmiercią i wyrusza w altruistyczną, ale przerażającą podróż wraz z czarującym miliarderem z branży technologicznej Tunnelem Quinnem (Jeff Goldblum) oraz swoimi przyjaciółmi. [TVLine]

5. Niepewne – zapowiedź finału serialu

"Niepewne" zakończą się już w najbliższy poniedziałek, a finałowy odcinek nosi tytuł "Everything Gonna Be, Okay?". Zobaczcie zwiastun.

REKLAMA