"Sukcesja" planowała twist z finału 3. sezonu z dużym wyprzedzeniem. Poznajcie kulisy jego wprowadzenia

"Sukcesja" (Fot. HBO)

Jesse Armstrong, twórca serialu "Sukcesja" przyznał, że wszystko, co dzieje się w serialu planuje z dużym wyprzedzeniem. Tak było również z twistem z finału 3. sezonu serialu.

"Sukcesja" zafundowała widzom kolejny fabularny twist w finale 3. sezonu serialu – Tom (Matthew Macfadyen) przekazał Loganowi (Brian Cox) informację, że Shiv (Sarah Snook) i jej bracia zamierzają zablokować przejęcie Waystar przez GoJo. Tym samym głowa rodziny Royów była w stanie uprzedzić ruch swoich dzieci. A Tom, który odcinek wcześniej usłyszał od swojej żony, że ta go nie kocha, postawił wszystko na jedną kartę, odwracając się od niej plecami.

Sukcesja – jak długo twórcy planowali zdradę Toma?

Goszczący w podcaście TV's Top Five autorstwa The Hollywood Reporter (via Showbiz Cheat Sheet) Jesse Armstrong, twórca serialu, zdradził, że ziarno pod decyzję Toma zasiano na bardzo wczesnym etapie serialu.

– Szczerze, mam nadzieję, że być może nie widać tego jeszcze w pilocie. Nie wiem. Byłbym zaintrygowany, gdyby ktoś się temu przyjrzał. Może na początku [Tom] wydaje się bardziej pomocnikiem tej rodziny i swojej żony, ale zawsze miał błysk w oku. Zawsze chętnie, bardziej niż ktokolwiek inny, doceniał gradację władzy, swoją rolę, władzę, którą udaje mu się zgromadzić, i kapitał, który może wydać, oraz kiedy może go wydać – powiedział Armstrong.

Sukcesja Sezon 3 Tom kulisy

"Sukcesja" (Fot. HBO)

Twórca "Sukcesji" dodał, że fabularne twisty nie biorą się w nim znikąd. Gdy zdecydował, że Tom zdradzi Shiv i jej rodzeństwo, zdecydowanie wcześniej musiał wylać fundamenty pod jego decyzję. Być może zrobił to już w 2. odcinku serialu.

– Mam nadzieję, że nie podeszlibyśmy do tego w sposób: "Chcemy, żeby zamienił się w ćmę, więc jaką miksturą musimy go podlać?". Szczerze mówiąc, to musi pojawić się od razu. Wiemy, w jakim miejscu chcemy zakończyć sezon, więc jakie kroki podejmiemy, aby tam dojść? Myślę, że to, co musi wydawać się prawdziwe, to to, że ten facet mógłby to zrobić. Wtedy podejmowane kroki zaczynają wydawać się naturalne. Musimy zmierzać do wiarygodnego miejsca.

Sukcesja – podróż Toma jak droga krzyżowa

Jak dodał Armstrong, w podróży, jaką przebył Tom, nie chodziło jedynie o zaliczanie kolejnych przystanków. Trzeba było sprawić, żeby ten bohater był wiarygodny w tym, co robi.

– To nie było jak odhaczanie punktów na liście rzeczy do zrobienia – teraz musimy osiągnąć to, a później tamto. To było bardziej jak – czasami pyszne, czasami obrzydliwe – punkty drogi krzyżowej, przez którą on musi przejść, aby dostać się tam, dokąd zmierza. I nie zrobilibyśmy tego, gdyby całą ta droga nie była interesująca.

Co teraz zrobi Tom i w jaki sposób Shiv "odwdzięczy" mu się za zdradę? Tego nie dowiemy się zbyt szybko, ponieważ ekipa wraca na plan serialu dopiero w czerwcu. Nowe odcinki zobaczymy zatem pewnie dopiero w 2023 roku.

Sukcesja jest dostępna w HBO GO

REKLAMA