Jakie seriale będą w najbliższym tygodniu? "Cobra Kai", "Zostań przy mnie", "Księga Boby Fetta" i inne premiery

"Zostań przy mnie" (Fot. Netflix)

Przed nami tydzień z brytyjskimi thrillerami, jak "Zostań przy mnie" czy "Bestia musi umrzeć". Oprócz tego fanów seriali czeka m.in. premiera "Księgi Boby Fetta".

Kolejny tydzień w serialach to przede wszystkim dwa brytyjskie thrillery z Cush Jumbo w obsadzie – "Zostań przy mnie" na Netfliksie i "Bestia musi umrzeć" na HBO GO. Oprócz tego na Wyspach wystartuje "The Tourist" z Jamiem Dornanem w roli głównej. Co jeszcze obejrzymy? Na Disney+ startuje "Księga Boby Fetta", a na Netfliksie wraca "Cobra Kai". Będzie się też działo na Canal+.

Fantasy Island (serial FOX) – 28 grudnia na Canal+ Seriale

"Fantasy Island" to kolejna odsłona opowieści o wyspie, która spełnia życzenia – pierwsza pojawiła się w amerykańskiej telewizji w latach 70. i zyskała kontynuację w latach 90., a potem w postaci filmu. Nowa seria zabierze nas do krainy, w której nic nie stoi na drodze namiętności, a najskrytsze marzenia spełniają się w jednej chwili. Tylko czasem lepiej się zastanowić, o czym tak naprawdę marzymy i co oznacza dla nas spełnienie tych marzeń. W roli gospodyni wyspy zobaczymy Roselyn Sanchez ("Bez śladu"), w obsadzie są też Bellamy Young ("Skandal"), Odette Annable ("Projekt: Monster") i Daphne Zuniga ("Melrose Place").

Księga Boby Fetta (nowość Disney+) – 29 grudnia w USA

"Księga Boby Fetta" to spin-off "The Mandalorian", którego akcja rozgrywa się w tej samej linii czasowej. W głównych rolach pojawią się Temuera Morrison jako Boba Fett i Ming-Na Wen jako Fennec Shand. Producentami serialu są Jon Favreau, Dave Filoni i Robert Rodriguez.

Miasto szpiegów (serial Magenta TV) – 29 grudnia na Canal+ Seriale

"Miasto szpiegów" to miniserial przedstawiający historię brytyjskiego szpiega, który trafił do Berlina, by wyjaśnić sprawę zdrajcy w lokalnej ambasadzie. Akcja rozgrywa się w Berlinie sprzed 60 lat – tuż przed postawieniem muru, który ostatecznie rozdzielił wschodnią i zachodnią część miasta. Twórcą serialu jest William Boyd, autor powieści "Solo" o Jamesie Bondzie, zaś w głównej roli wystąpił Dominic Cooper ("Preacher"). Obok niego w "Mieście szpiegów" zagrali Romane Portail ("Sense8"), Leonie Benesh ("Babylon Berlin") i Ben Munchow ("Numer 7").

Cobra Kai (sezon 4) – 31 grudnia na Netfliksie

"Cobra Kai" wraca w sylwestrowy poranek z 4. sezonem, w którym pojawi się Terry Silver (Thomas Ian Griffith), złoczyńca z filmu "Karate Kid 3".

Zostań przy mnie (nowość) – 31 grudnia na Netfliksie

"Zostań przy mnie" to 8-odcinkowy brytyjski thriller psychologiczny na podstawie powieści Harlana Cobena. Serial opowie o tym, jak historie z przeszłości potrafią powracać i w niepokojący sposób wpływać na naszą teraźniejszość. Tajemniczy ciąg zaginięć w serialu łączy ze sobą losy czwórki osób, prowadzących na pozór wygodne życie, ale skrywających mroczne sekrety. Główne role grają Cush Jumbo ("Sprawa idealna"), Richard Armitage ("Stacja Berlin"), Sarah Parish ("Broadchurch") i James Nesbitt ("The Missing"). Scenariusz napisał Danny Brocklehurst ("The Stranger", "Safe", "The Five") wraz z samym Cobenem.

Bestia musi umrzeć (serial BritBox) – 1 stycznia na HBO GO

"Bestia musi umrzeć" to 6-odcinkowy brytyjski serial, opowiadający historię Frances, której syn zginął potrącony przez nieznanego sprawcę. Wiedziona pragnieniem zemsty bohaterka planuje odnaleźć i zabić człowieka, który siedział za kierownicą feralnego samochodu. W roli głównej wystąpiła Cush Jumbo ("Sprawa idealna"), na ekranie zobaczymy też Jareda Harrisa ("Mad Men", "Czarnobyl"). Scenarzystką jest Gaby Chiappe ("Shetland"), a reżyserem Dome Karukoski ("Tom of Finland").

The Tourist (nowość BBC) – 1 stycznia w UK

"The Tourist" to 6-odcinkowy thriller BBC od braci Williamsów, twórców "The Missing". Serial opowie o tajemniczym Brytyjczyku (Jamie Dornan, "The Fall), którego spotykamy gdzieś pośrodku australijskiego pustkowia, kiedy ogromna cysterna usiłuje zepchnąć jego samochód z drogi. Rozpoczyna się gra w kotka i myszkę, w efekcie której mężczyzna budzi się w szpitalu – nie pamięta, co się stało ani kim jest. Ścigany przez bezlitosne postacie z przeszłości, rozpoczyna podróż w celu ustalenia swojej tożsamości i tego, co się wydarzyło. W obsadzie serialu są także m.in. Damon Herriman ("Mindhunter"), Danielle Macdonald ("Nie otwieraj oczu"), Chloe Bishop ("Line of Duty"), Shalom Brune-Franklin ("Line of Duty"), Ólafur Darri Ólafsson ("The Missing") i Alex Dimitriades ("The Cry").

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Queer Eye (sezon 6) – premiera 31 grudnia na Netfliksie

· Plan na miłość (sezon 3) – premiera 1 stycznia na Netfliksie

· Doktor Who: Eve of the Daleks (odcinek specjalny) – premiera 1 stycznia w UK

REKLAMA