George R.R. Martin już widział premierę "Rodu smoka". Autor "Gry o tron" jest pewien, że pokochamy serial

George R.R. Martin (Fot. HBO)

Wobec "Rodu smoka" duże oczekiwania mają zwłaszcza fani "Gry o tron", których zawiodły ostatnie sezony. George R.R Martin sugeruje, że nie będziemy rozczarowani – co powiedział o pilocie?

"Ród smoka" to jeden z najbardziej oczekiwanych seriali. Poznamy w nim dzieje Westeros na 200 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron". Fabuła skupi się wokół wojny domowej Targeryenów i jak właśnie powiedział George R.R. Martin – są oni w dobrych rękach.

Ród smoka – George R.R. Martin zachwala serial

"Ród smoka" oparty jest na książce "Ogień i krew", a sam autor książki, George R.R. Martin znajduje się w ekipie twórców. We wpisie na swoim blogu Martin pochwalił się informacją, że serial wygrał zestawienie najbardziej oczekiwanych produkcji 2022 roku według IMDb, oraz zdradził, że widział już premierowy odcinek.

– Sam z niecierpliwością oczekuję "Rodu smoka", jeśli to ma jakieś znaczenie. Teraz nie mówcie nikomu, ale widziałem wstępną wersję pierwszego odcinka. Naprawdę mi się podobało. To jest mroczne, potężne, mięsiste... dokładnie takie, jaka powinna być moja ulubiona epicka fantastyka.

[Showrunnerzy Ryan Condal i Miguel Sapochnik] wykonali niesamowitą pracę, a obsada... Podobnie jak w przypadku "Gry o Tron", większość widzów będzie słyszała tylko o kilku aktorach, ale myślę, że zakochacie się w wielu z nich. (Tylko po to, by później mieć złamane serce, gdy... Ale nie, powiedziałbym za dużo).

Ród Smoka george r r martin reakcja

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Martin podsumował wpis obietnicą, że nie będziemy rozczarowani nowym serialem ze świata Westereos.

– Myślę, że Targaryenowie są w bardzo dobrych rękach. Czekajcie. Nie sądzę, byście byli zawiedzeni – zakończył.

Widzowie na "Ród smoka" będą musieli niestety jeszcze poczekać. Ostatnio jeden z aktorów polecił uzbroić się w cierpliwość. Prace na planie wciąż trwają i nie podano informacji, kiedy planowane jest zakończenie zdjęć.

Serial skupi się na wojnie domowej Targaryenów, tzw. Tańcu Smoków. w obsadzie znajdują się m.in. Paddy Considine ("Outsider"), Matt Smith ("Doktor Who"), Olivia Cooke ("Targowisko próżności"), Emma D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy"), Rhys Ifans ("Stacja Berlin") i Steve Toussaint ("Bo to grzech").

Premiera Rodu smoka w 2022 roku na HBO

REKLAMA