"Sukcesja" naszym serialem roku 2021

"Sukcesja" (Fot. HBO)

Redakcyjne głosy na najlepsze seriale 2021 roku podliczone. Wygrywa "Sukcesja" przed "Białym Lotosem" i "Mare z Easttown" – co jeszcze warto nadrobić, zanim ruszą kolejne premiery?

Za nami bardzo udany rok w serialach, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wciąż panuje pandemia, a twórcy muszą kręcić nowe odcinki przy dużych ograniczeniach. W naszym redakcyjnym rankingu nie brakuje zarówno wielkich produkcji, na czele z "Sukcesją", "For All Mankind" i serialami Marvela, jak i niszowych seriali – choć na szczęście "Ted Lasso" już nie jest taki niszowy.

Najlepsze seriale 2021 – Sukcesja serialem roku

Numer 1 mógł być w tym roku tylko jeden: "Sukcesja" od HBO, czyli mocny dramat rodzinny i ostra satyra na świat współczesnych bogaczy w jednym. Na drugim miejscu znalazł się "Biały Lotos", bo widać mamy wyjątkową słabość do prześmiewczych produkcji HBO o uprzywilejowanych, okropnych ludziach. Trzecie miejsce zajęła "Mare z Easttown", wyśmienity kryminał – również od HBO – z zapadającą w pamięć Kate Winslet w roli małomiasteczkowej detektywki.

Numery cztery i pięć należą do Apple TV+ – na tę platformę warto zwrócić uwagę, bo z roku na rok produkuje coraz ciekawsze rzeczy, a niektóre jej seriale zyskują na jakości z sezonu na sezon. "For All Mankind" to alternatywna opowieść o zimnowojennym wyścigu kosmicznym, która w 2. sezonie rozwija skrzydła pod każdym względem, tak że można ją zaliczyć ścisłego topu najlepszych emitowanych obecnie seriali dramatycznych. "Ted Lasso" również zyskał w porównaniu z zestawieniem sprzed roku, zaskakując nas tym, jak wiele różnych barw, tonów i tematów można zmieścić w ramach najbardziej optymistycznej obecnie komedii.

najlepsze seriale 2021

"Ted Lasso" (Fot. Apple TV+)

W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze miejsce dla takich tytułów, jak "Bo to grzech", "Kolej podziemna", "Sprzątaczka", "Nocna msza" i "Ptak dobrego Boga". Nie brakuje też w naszym zestawieniu Marvela ("WandaVision" i "Loki"), polskich seriali ("Kruk" i "Kontrola") oraz tytułów, o których nie było zbyt głośno w mijającym roku, jak np. duńskie "Dochodzenie" czy francuska "Szkoła Woltera".

Uzasadnienia większości naszych wyborów znajdziecie na naszych osobistych listach top 10 (Marta Wawrzyn, Mateusz Piesowicz, Kamila Czaja, Małgorzata Major). Na tym kończymy podsumowania 2021 roku – i życzymy wam i sobie, żeby następny był równie dobry, przynajmniej w serialach.

Nasz top 25 – najlepsze seriale 2021 roku

25. Sprawa idealna
24. Sex Education
23. Kontrola
22. Udawaj, że to miasto
21. Pose
20. Squid Game
19. Szkoła Woltera
18. Dickinson
17. Co robimy w ukryciu
16. Loki
15. Kruk
14. Nienawidzę Suzie
13. Dochodzenie
12. Dobre rady Johna Wilsona
11. WandaVision
10. Ptak dobrego Boga
9. Nocna msza
8. Sprzątaczka
7. Kolej podziemna
6. Bo to grzech
5. Ted Lasso
4. For All Mankind
3. Mare z Easttown
2. Biały Lotos
1. Sukcesja

REKLAMA