Jakie seriale zobaczymy w styczniu na Canal+? "Validé", "Sfora", "Sprawa Stephena Lawrence'a" i inne premiery

"Sprawa Stephena Lawrence'a" (Fot. ITV)

Jakie seriale obejrzymy w styczniu na Canal+? W planach są premiery tytułów z różnych stron świata, w tym francuskiego "Validé" i brytyjskiej "Sprawy Stephena Lawrence'a".

Canal+ przedstawił listę premier na styczeń. W planach jest m.in. francuski serial "Validé", chilijska "Sfora", brytyjska "Sprawa Stephena Lawrence'a" czy też włoski serial biograficzny, którego bohaterem jest piłkarz Francesco Totti.

Sprawa Stephena Lawrence'a – 7 stycznia o 17:10 na Ale kino+

"Sprawa Stephena Lawrence'a" (w oryginale "Stephen") to oparty na faktach trzyodcinkowy miniserial o o śledztwie prowadzonym po latach w sprawie jednego z najgłośniejszych rasistowskich morderstw w Londynie. Stephen Lawrence był młodym czarnoskórym londyńczykiem, który został zamordowany w 1993 roku. Sprawa jego śmierci to jedna z najważniejszych historii zinstytucjonalizowanego rasizmu, bagatelizowania problemu i skandalicznego podejścia do tego typu śledztw w brytyjskiej policji tamtych czasów.

W głównych rolach występują Steve Coogan ("Alan Partridge") jako śledczy Clive Driscoll, który udzielił wsparcia rodzinie Lawrence'a, oraz Sharlene Whyte ("Mały topór") i Hugh Quarshie ("Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo") jako rodzice zamordowanego chłopaka. Cały serial już znajdziecie w serwisie Canal+ online.

Validé – 7 stycznia o 21:00 na Canal+ Premium

"Validé" to francuski serial o niebezpieczeństwach kariery w świecie rapu. Młody zdolny raper Apash dostaje szansę dzięki wsparciu starszego, doświadczonego muzyka. Gdy staje się coraz bardziej popularny, ich układ zmienia się w brutalną rywalizację. Za Apashem ciągnie się też przeszłość i związki z branżą narkotykową. Główną rolę gra francuski raper Hatik, a współtwórcą jest Franck Gastambide ("Taxi 5", "Porn in the Hood"). Serial debiutuje w piątek – składający się z 10 odcinków 1. sezon będzie dostępny w całości tego dnia od rana na Canal+ online.

Sfora – 9 stycznia o 20:10 na Ale kino+

"Sfora" (w oryginale "La jauría") to serial o trzech chilijskich policjantkach, które próbują rozwikłać mizoginistyczną aferę. Młoda aktywistka Bianca organizuje protest przeciwko nieprzyzwoitym zachowaniom jednego z nauczycieli. Gdy znika bez śladu, a w internecie pojawia się brutalny film z jej udziałem, wszystko wskazuje na porwanie i poważny spisek. Jak poważny, przekonają się z czasem trzy policjantki. Śledztwo dotyczące zaginięcia ewoluuje z czasem w sprawę rozwikłania potężnej seksualnej afery, która sięga wysoko, a zamieszani w nią groźni mężczyźni mogą naprawdę wiele.

W obsadzie tej ośmioodcinkowej produkcji znalazły się m.in. Antonia Zegers ("Fantastyczna kobieta"), Maria Gracia Omegna ("Pająk"), Daniela Vega ("Opowieści z San Francisc") i Alberto Guerra ("Narcos: Meksyk"). Kolejne odcinki będą emitowane w niedziele na Ale kino+ i w soboty w serwisie Canal+ online.

Kapitan. Francesco Totti – 12 stycznia o 21:00 na Canal+ Premium

"Kapitan. Francesco Totti" ("Speravo de morì prima") to serialowa biografia włoskiego piłkarza Francesco Tottiego, mistrza świata z 2006 roku i napastnika klubu AS Roma. Serial z dystansem pokazuje całą karierę Tottiego – od pierwszych kopnięć jeszcze w brzuchu mamy po ostatnie kontuzje. Główną rolę gra Pietro Castellito ("Drapieżnicy"), a obok niego na ekranie pojawiają się m.in. Gianmarco Tognazzi ("Zakochani w Rzymie") i Ascanio Balbo ("Gomorra"), jak również sam Francesco Totti. Nowe odcinki w środy na Canal+ Premium i w czwartki w serwisie Canal+ online.

Cobra. Cyberwar – 17 stycznia o 22:00 na Canal+ Seriale

Brytyjski serial "Cobra" powraca z 2. sezonem zatytułowanym "Cyberwar". W nowych odcinkach premier Sutherland i jego ludzie od zadań specjalnych muszą zmierzyć się z potężnym cyberatakiem na Wielką Brytanię. W głównej roli powraca Robert Carlyle ("Transpotting"), a towarzyszą mu m.in. Victoria Hamilton ("The Crown"), Richard Dormer ("Gra o tron", "Fortitude") i David Haig ("Downton Abbey"). Nowe odcinki w poniedziałki na Canal+ Seriale i we wtorki na Canal+ online.

REKLAMA