8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Pamiętniki wampirów" (Fot. CW)

"Pamiętniki wampirów" (Fot. CW)

Nowy nauczyciel w "Pamiętnikach wampirów". W "Glee" jak na Titanicu. John Noble znów na planie "Fringe". A oprócz tego "Zakazane imperium", "Chirurdzy", "New Girl", "Arrested Development".

1. Tina Majorino w "Chirurgach". Znana m.in. z "True Blood" Tina Majorino dostała gościnną rolę w 9. sezonie "Grey's Anatomy" - donosi TV Guide. Shonda Rhimes nie zdradziła, kogo zagra Tina, powiedziała tylko, że nowi aktorzy nie zastąpią tych, co odeszli. To na razie tylko występy gościnne, co oznacza, że nie będziemy ich oglądać często na ekranie.

2. Z "Rodziny Borgiów" do "Pamiętników wampirów". Znany z "The Borgias" David Alpay otrzymał rolę powracającą w 4. sezonie "Pamiętników wampirów". Zadebiutuje w 4. odcinku jako profesor Shane, charyzmatyczny i atrakcyjny nauczyciel, który ma związki z jedną z najważniejszych rodzin w Mystic Falls. Serial wraca 11 października.

3. John Noble powrócił na plan "Fringe". John Noble wrócił na plan "Fringe" w Vancouver po pobycie w szpitalu w związku z zaburzeniami snu. Tutaj obejrzycie zdjęcia z planu serialu ze środy.

4. Poznamy rodziców Jess z "New Girl". Nowa dziewczyna w 2. sezonie dostanie rodziców. TVLine ma kilka propozycji, kto mógłby zagrać państwa Day: Patrick Duffy i Victoria Principal, Woody Allen i Diane Keaton, Burt Reynolds i Sally Field itd.

5. W "Glee" jak na Titanicu. 4. odcinek 4. sezonu "Glee" będzie nosił tytuł "The Break-Up". Jak już pewnie wiecie, dojdzie w nim do rozstania jednej z serialowych par. Brad Falchuk mówi w TVLine, że Kurt podąży za Rachel do Nowego Jorku, w związku z czym jego związek z Blaine'em stanie się naprawdę trudny. Takie związki nie jest łatwo utrzymać, zwłaszcza kiedy jedno zostaje w szkole średniej, a drugie już ją opuściło. To zupełnie inny świat. "W ogóle w tym roku będziemy mniej skupiać się na związkach. Osobiście uważam, że wielu bohaterów jest bardziej interesujących poza związkami" - mówi Falchuk. Wcześniej Murphy napisał na Twitterze, że wszystkie najważniejsze pary - Santana/Brittany, Kurt/Blaine, Will/Emma, Rachel/Finn - będą mieć problemy. I będzie jak na Titanicu - nie wszyscy przetrwają.

6. John Slattery w "Arrested Development". Znany m.in. z "Mad Men" John Slattery dołączył do obsady 4. sezonu "Arrested Development", który zmartwychwstanie dzięki Netfliksowi. Aktor pojawi się w większości z 10 nowych odcinków. Nie wiadomo, kogo zagra - być może nową miłość Lucille (Jessica Walter) albo biologicznego ojca Lindsay (Portia de Rossi). Premiera 4. sezonu przewidziana jest na 2013 rok.

7. Michael J. Fox zrobi serial. Michael J. Fox ma w planach serial komediowy, zainspirowany własnymi przeżyciami (w tym chorobą Parkinsona). Projekt zostanie przedstawiony dużym amerykańskim stacjom.

8. Nowy plakat "Boardwalk Empire". 3. sezon serialu rusza już 16 września.