Archiwista wplątany w demoniczne sprawy w zwiastunie "Archiwum 81" – serialu grozy od twórcy "Obecności"

"Archiwum 81" (Fot. Netflix)

Stara kaseta, niebezpieczny kult i zaginiona kobieta, a to wszystko w klimatach horroru – to i więcej czeka w "Archiwum 81". Zobaczcie zwiastun serialu grozy od twórcy "Obecności".

"Archiwum 81" to nowy 8-odcinkowy serial grozy, oparty na podcaście o tym samym tytule. Produkcja pojawi się na platformie Netflix 14 stycznia.

Archiwum 81 – zwiastun serialu grozy Netfliksa

Głównym bohaterem "Archiwum 81" jest archiwista Dan Turner (Mamoudou Athie, "Sorry for Your Loss"), który rozpoczyna prace nad odrestaurowaniem zniszczonej kolekcji kaset wideo z 1994 roku. W ten sposób odkrywa historię dokumentalistki Melody (Dina Shibabi, "Altered Carbon"), która 25 lat wcześniej zajmowała się śledztwem w sprawie pewnej sekty. Dan z każdym dniem coraz bardziej zagłębia się w sprawę. Dwie linie czasowe zaczynają się łączyć, a bohater będzie przekonany, że jest w stanie odwrócić bieg wydarzeń i uratować Melody.

Oprócz głównego duetu w serialu pojawią się także Martin Donovan ("Wielkie kłamstewka), Matt McGorry ("Orange is the New Black"), Julia Chan ("Katy Keene"), Evan Jonigkeit ("Sweetbitter") oraz Ariana Neal ("Ukryte działania").

Showrunnerką i twórczynią serialu jest Rebecca Sonnenshine, która pracowała przy m.in. "Pamiętnikach wampirów" i "The Boys". W ekipie producentów "Archiwum 81" znajduje się także James Wan ("Obecność", "Naznaczony"), jak również Daniel Powell i Marc Sollinger – twórcy podcastu.

Archiwum 81 – premiera 14 stycznia na Netfliksie

REKLAMA