Czy "Dexter: New Blood" powróci z 2. sezonem albo spin-offem? Showrunner serialu mówi, czy to możliwe

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

Wczoraj pożegnaliśmy Dextera Morgana już po raz drugi, ale to wcale nie musi być koniec. Twórca mówi, czy "Dexter: New Blood" może dostać 2. sezon lub spin-off. Uwaga na spoilery z finału!

10-odcinkowy serial Showtime "Dexter: New Blood", będący kontynuacją kultowego "Dextera", zakończył się wczoraj finałem, którego ostatnią scenę, z Harrisonem (Jack Alcott) opuszczającym Iron Lake po zabiciu swojego ojca, nietrudno zrozumieć jako sugestię, że będzie ciąg dalszy. Czy rzeczywiście możemy liczyć na więcej? A jeśli tak, to jak to miałoby wyglądać – czy byłby to 2. sezon czy raczej spin-off?

Dexter: New Blood – czy będzie 2. sezon serialu?

Finałowy odcinek "Dexter: New Blood", zatytułowany "Sins of the Father", uwolnił Harrisona raz na zawsze od Dextera (Michael C. Hall), ale w sposób, który może wzbudzać wątpliwości: Dex praktycznie zmusił syna, żeby nacisnął spust i go zabił. Dzieciaka błyskawicznie uznała za niewinnego Angela (Julia Jones), która zatarła ślady, wręczyła mu pieniądze i kazała jechać i nie oglądać się za siebie. Ale naiwnością byłoby myśleć, że Harrison w ogóle nie ma mrocznych skłonności.

TVLine zapytało Clyde'a Phillipsa, showrunnera "Dexter: New Blood", o to, czy moglibyśmy oglądać Harrisona jako bohatera nowego sezonu – bądź serialu.

– Jak możecie sobie wyobrazić, to nie pierwszy raz, kiedy zostałem o to zapytany. Wszystko jest teraz w rękach Showtime. Gdyby przyszli do mnie i powiedzieli, że chcą zrobić Harrisona i chcą, żebym to rozpracował – jestem dość zajęty, ale rzuciłbym wszystko, co robię i od razu w to wskoczył. Chciałbym to zrobić, ale to naprawdę zależy od Showtime – powiedział.

Dexter: New Blood sezon czy będzie spin-off Harrison

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

Clyde Phillips – który jest także twórcą i showrunnerem czterech pierwszych sezonów oryginalnego "Dextera" – dodał, że nowy "Dexter" okazał się dużym sukcesem, jeśli chodzi o oglądalność. Dlatego chociaż w tym momencie nie ma planów zrobienia serialu z Harrisonem w roli głównej, nie należy tego wykluczyć.

– Ten serial to cenny nabytek. Kiedy ludzie zaczną to binge'ować po finale, jestem pewny, że liczby będą dalej iść w górę. To zależy od Showtime, czy do mnie zadzwonią, że chcą więcej. Gdyby mnie zapytali, czy chciałbym zrobić kontynuację tego, powiedziałbym "tak" – zapewnił showrunner w rozmowie z Deadline.

Dexter: New Blood – nowy serial o Harrisonie?

Twórca "Dextera" w tym samym wywiadzie powiedział, że Harrison jest bardzo skomplikowaną postacią i ma w sobie mrocznego pasażera – ale nie jest kopią ojca.

– Harrison jest skomplikowaną postacią i ma w sobie nasiona mrocznego pasażera. Jest zdolny [zabijać]. Spójrzcie na to, jak skończył Dexter – co jest w Harrisonie, że musi zabić tego człowieka. Poza tym Harrison wnosi inną perspektywę do bycia strażnikiem moralności, niż robił to Dexter, co było dość zaskakujące dla Dextera. Wnosi tę młodzieńczą, optymistyczną niewinność, że on i jego tata są praktycznie jak Batman i Robin. Pomyślmy, ile ludzkich żyć ratujemy za każdym razem, kiedy zabijamy kogoś ze złych ludzi – bo ta osoba już nie będzie zabijać. Dexter nigdy o tym nie pomyślał. Dexter zabijał złoczyńców tylko dlatego, że taki miał kodeks.

Dexter: New Blood sezon czy będzie spin-off Harrison

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

The Hollywood Reporter z kolei zapytało Phillipsa o to, czy w serialu o Harrisonie moglibyśmy oglądać także Dextera w roli jego Harry'ego/Deb.

– Tak szczerze to nie wiem. Rozmawiamy tutaj o hipotetycznym serialu. Mój instynkt mówi, że możemy to zrobić z Harrisonem i zelektryzować publikę – ten raz albo może nigdy. To albo najlepszy pomysł na świecie, albo najbardziej oczywisty pomysł na świecie. Jeśli Showtime powie "tak" i będę mógł otworzyć pokój scenarzystów, to będzie pytanie, które im zadam. Teraz po prostu nie wiem.

Podczas gdy Clyde Phillips zajęty jest udzielaniem wywiadów i wyjaśnianiem finałowych wydarzeń, u nas możecie przeczytać recenzję finału "Dexter: New Blood".

REKLAMA