Fani "Dextera" miażdżą zakończenie "Dexter: New Blood". Oto błędy, które twórcy serialu popełnili w finale

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

Kontrowersyjne pożegnania "Dextera" to już tradycja. Choć finał "New Blood" nie spotkał się z aż takim hejtem jak zakończenie oryginalnej serii, to fani mają sporo zastrzeżeń. Spoilery.

Jeśli czytaliście już naszą recenzję finału "Dexter: New Blood", wiecie, że nie jesteśmy fanami tego, w jaki sposób ostatecznie pożegnaliśmy się z postacią Dextera. Narzekają także inni widzowie serialu, którzy wytykają twórcom błędy, nieścisłości a także niewiarygodne zachowania bohaterów.

Dexter: New Blood – serial zawierał liczne błędy

Już wcześniej widzowie zauważyli coś, co tylko przy dobrej woli można nazwać nieścisłością. Internetowe śledztwo Angeli (Julia Jones) doprowadziło ją do informacji o tym, że Rzeźnik z zatoki do usypiania swoich ofiar używał ketaminy – zupełnie jak robi to Dexter w "New Blood". Problem w tym, że w oryginalnej serii Dexter (Michael C. Hall) korzystał z etorfiny – środka uspokajającego dla dużych zwierząt.

dexter: new blood finał zakończenie błędy

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

To kardynalny błąd, który przy okazji pozwolił twórcom na pchnięcie fabuły do przodu – dzięki niemu Angela upewniła się, że jej ukochany to seryjny morderca. Pytanie zatem, czy nie było to świadome działanie twórców, którzy postanowili go po prostu zignorować. A może w przeciwieństwie do fanów zwyczajnie nie pamiętali, z jakiego specyfiku korzystał Dexter w oryginalnym serialu? Problem w tym, że jego nazwę powtarzano w "Dexterze" dość często.

Dexter: New Blood – problem ze śmiercią Logana

Lista błędów jest jednak dłuższa. Na Reddicie wrze, a najmocniejsze komentarze zebrał Showbiz Cheat Sheet. Fanom nie podoba się m.in. śmierć Logana (Alano Miller). Ich zdaniem decyzja Dextera o tym, by go zabić, choć niewątpliwie podyktowana wyjątkowymi okolicznościami, bardzo kontrastuje z dotychczasowym postępowaniem głównego bohatera. W końcu Dexter przez całe swoje dorosłe życie posługiwał się kodeksem i do tej pory nigdy nie zabiłby celowo niewinnej osoby.

– Jedna rzecz, która mnie dręczy, jeśli chodzi o finał, to jak łatwo Dexter [zdecydował się] zabić Logana. Rozumiem, że czuł, że musi, aby ponownie spotkać się z Harrisonem. (...) Naprawdę mnie dręczy to, że sprowadzili Dextera z powrotem po 10 latach tylko po to, żeby go zmusić do robienia rzeczy, które tak bardzo nie pasują co postaci – czytamy na Reddicie.

dexter: new blood finał zakończenie błędy

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

Ten sam fan przypomina sytuację z Doakesem (Erik King) z 2. sezonu "Dextera" i to, jak długo główny bohater zmagał się sam ze sobą, zanim zdecydował się go wrobić. W "New Blood" Dex podejmuje podobną decyzję, skutkującą śmiercią niewinnego człowieka w ułamku sekundy.

Dexter: New Blood – Angela pomyliła się w finale

A skoro już przy Rzeźniku jesteśmy... Kolejny z użytkowników serwisu Reddit zauważył, iż podczas rozmowy telefonicznej z Batistą (David Zayas) Angela stwierdziła, iż w Iron Lake miały miejsce zabójstwa bardzo podobne do tych, których dopuścił Rzeźnik z zatoki. To nieprawda.

– Nie było dosłownie żadnych śmierci w Iron Lake, które były podobne do tej sprawy. Wszystko, co ona wie na tym etapie, to że są te wszystkie zaginione kobiety sprzed lat, co jest [sprawką] Kurta, a potem Matt, co też nie jest podobną sprawą. Ona nie wie nawet, że Kurt nie żyje – czytamy na Reddicie.

Być może bohaterka miała na myśli sprawy, w których Dexter użył lub próbował użyć strzykawki z ketaminą, jednak tak czy siak wyciągnięte przez nią wnioski są co najmniej bardzo naciągane.

dexter: new blood finał zakończenie błędy

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

Dexter – fani wolą oryginalny finał serialu

Sam fakt, iż Dexter przez lata wymykał się FBI czy policji w Miami, a został złapany przez prowincjonalną policjantkę, również nie przynosi chluby scenarzystom. Niestety, ale "Dexter: New Blood" często szło na skróty, byle tylko doprowadzić do śmierci Dextera z ręki swojego syna. Co ciekawe, to rozwiązanie wcale nie spotkało się z entuzjazmem widzów.

– Drogie oryginalne zakończenie, przepraszamy za te wszystkie lata, kiedy mówiliśmy, że jesteś do bani. Zawsze byłeś idealnym zakończeniem i na zawsze będziesz w naszych sercach – pisze kolejny użytkownik Reddita.

Jak bardzo "Sins of the Father" nie spodobał się fanom? Wystarczy spojrzeć na oceny widzów w serwisie IMDb – każdy z pierwszych dziewięciu odcinków "Dexter: New Blood" ma średnią ocen minimum na poziomie 8,5/10, podczas gdy średnia ocen finału to zaledwie 4,6.

REKLAMA