"Wielka" powróci z 3. sezonem. Poznajcie pierwsze szczegóły i zobaczcie krótki teaser nowych odcinków

"Wielka" (Fot. Hulu)

To nie koniec rządów Elle Fanning w roli carycy Katarzyny. Platforma Hulu ogłosiła, że "Wielka" wróci z 3. sezonem – poznajcie pierwsze szczegóły i zobaczcie zapowiedź.

Platforma Hulu ogłosiła podczas zimowego TCA Press Tour, że "Wielka" dostała zamówienie na 3. sezon. 2. sezon antyhistorycznej komedii z Elle Fanning w roli carycy Katarzyny oglądaliśmy w listopadzie 2021 roku.

Wielka – będzie 3. sezon. Pierwsze szczegóły

O 3. sezonie "Wielkiej" wiemy na razie, że będzie liczyć 10 odcinków i że oprócz Fanning powróci w nim Nicholas Hoult w roli już obalonego, ale (jeszcze?) nie martwego cara Piotra, a także Phoebe Fox, Adam Godley, Gwilym Lee, Charity Wakefield, Douglas Hodge, Sacha Dhawan, Bayo Gbadamosi i Belinda Bromilow.

W tym momencie nie ma jeszcze nawet zarysu fabuły 3. sezonu "Wielkiej", a ponieważ serial nie trzyma się faktów historycznych, trudno przewidzieć, co będzie dalej. Na pewno jednak możemy się spodziewać ciągu dalszego konfliktu z Turcją i reperkusji tego, co wydarzyło się w finale 2. sezonu– przypomnijmy, ciocia Elżbieta celnym strzałem zabiła sułtana, żeby ratować życie Katarzyny.

2. sezon zakończył się również aresztowaniami sojuszników Piotra planujących zamach stanu. Znalazła się wśród nich Marial, przyjaciółka carycy, która zdradziła ją już po raz drugi – czy tym razem też wszystko zostanie jej wybaczone?

Trzeci duży cliffhanger to sytuacja z Piotrem z końcówki finałowego odcinka – Katarzyna najpierw mu wybaczyła rolę, którą odegrał w śmierci jej matki (Gillian Anderson), a następnie go dźgnęła w plecy. Tyle tylko, że zabity został sobowtór, a kiedy w komnacie pojawił się prawdziwy Piotr, Katarzyna go przytuliła z całych sił. Jak bardzo pokręcona stanie się ich relacja w 3. sezonie "Wielkiej" i czy serialowego Piotra – tak jak jego historycznego odpowiednika – czeka śmierć z rąk małżonki?

3. sezon "Wielkiej", za którego sterami ponownie stanie showrunner i scenarzysta Tony McNamara, na razie nie ma daty premiery. 2. sezon ma tymczasem jeszcze szanse na nagrody – na Złotych Globach "Wielkiej" się nie powiodło, ale serial ma jeszcze trzy nominacja do Critics' Choice Awards.

Wielka jest dostępna na platformie HBO GO

REKLAMA