"Księga czarownic" dostanie własny spin-off? Gwiazda serialu przyznaje, że jest apetyt – i zdradza swój pomysł

"Księga czarownic" (Fot. Sky)

"Księga czarownic" powróciła z 3. sezonem, który zamknął historię Matthew i Diany. Serialowy świat jest jednak pełen możliwości – Tanya Moodie zasugerowała, że jest szansa na spin-off.

Na HBO GO pojawił się finałowy sezon serialu "Księga czarownic". Zekranizowana została już cała trylogia Deborah Harkness, jednak materiału na potencjalne kolejne produkcje wciąż nie brakuje. Czy powstanie spin-off?

Księga czarownic – czy może powstać spin-off?

Tanya Moodie, która wcielała się w serialu w Agathę Wilson, w rozmowie z Radio Times podkreśliła, że widzowie na pewno będą chcieli więcej opowieści ze świata "Księgi czarownic" po finale.

– Będą czuli się usatysfakcjonowani i będą [też] czuli się głodni. Będą chcieli więcej. Myślę, że [autorka książek] Deborah Harkness będzie pytana o kolejną serię. Na szczęście, myślę, że jeśli [studio] Bad Wolf zdecyduje się zrobić więcej, będą mieli publiczność.

Autorka książek wspominała, że pisze prequel, w którym pojawią się Matthew i Marcus (w serialu grają ich Matthew Goode i Edward Bluemel), a także planuje książki o wampirze Gallowglassie (w tej roli Steven Cree). Tymczasem Moodie uważa, że wciąż można wykorzystać materiał z oryginalnej trylogii.

– Ludzie, którzy znają książki, wiedzą, że są postacie, które mają inne życie i inną przyszłość. Mam nadzieję, że w telewizji powstaną inne historie oparte na postaciach i książkach Deborah. Czy nie byłoby to wspaniałe?

księga czarownic czy będzie spin-off

"Księga czarownic" (Fot. Sky)

Aktorka od razu też podrzuca konkretny pomysł – jej zdaniem mógłby powstać serial o demonach z książek Harkness, bo nie byłoby to coś tak oczywistego, jak wampiry czy nawet czarownice.

– Myślę, że demony powinny mieć własny serial. Uważam, że są naprawdę interesujące, bo wszyscy widzieliśmy produkcje wampirach – to oczywistość. Widzieliśmy też seriale o czarownicach. Myślę, że z demonami jest tak – one w pewnym sensie poruszają się z po świecie wielkiego człowieczeństwa, a z drugiej strony są inne, "obce". Wydaje mi się, że to je czyni dość interesującym. Znaczy zawsze żartuję, że kiedy fani podchodzą do mnie, to pytają – no więc co dokładnie robią demony? Ci, którzy niekoniecznie czytali książki, ale widzieli serial. I ja muszę im tłumaczyć, że one też mają coś w stylu "mocy", ale trudniej im to kontrolować.

Na obecny moment nie ma oficjalnych informacji o planach na spin-off. Fani spekulują, że powstanie serial na podstawie czwartej książki z cyklu pt. "Time's Convert", która opowiada o Marcusie. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją finałowego sezonu "Księgi czarownic".

3. sezon Księgi czarownic znajdziecie w HBO GO

REKLAMA