Bohaterki "I tak po prostu" są starsze od "The Golden Girls". Fani zaskoczeni tym, jak te postacie się różnią

"The Golden Girls"/"I tak po prostu" (Fot. NBC/HBO Max)

Carrie i jej przyjaciółki powróciły jako kobiety po 50-tce w "I tak po prostu", a w sieci zaczęto je porównywać do "Golden Girls". Internauci zwrócili uwagę na różnice pomiędzy bohaterkami.

Bohaterki "I tak po prostu" nie są już trzydziestolatkami, ale kobietami po 50-tce. Na Twitterze zaczęto je porównywać do "The Golden Girls", zwracając uwagę jak bardzo zmienił się wizerunek starszych kobiet w serialach.

Bohaterki I tak po prostu starsze od The Golden Girls

Wątek rozpoczęła na Twitterze amerykańska dziennikarka Flora Gill, która zwróciła uwagę na to, o czym wielu fanów zwyczajnie nie pomyślało – że bohaterki "I tak po prostu" są starsze od pań z "The Golden Girls". Serial NBC z Betty White był emitowany w latach 1985-1992 i przedstawiał losy kobiet w wieku 53-54 lat, natomiast Carrie (Sarah Jessica Parker) i jej przyjaciółki mają obecnie 54-55 lat.

– Główne bohaterki w 1. sezonie "The Golden Girls" są młodsze niż obecnie [bohaterki] "Seksu w wielkim mieście" (53/54 w "The Golden Girls" i 54/55 w "I tak po prostu"). Niesamowite, jak różni się spojrzenie na kobiety w tym wieku.

Fani momentalnie zwrócili uwagę na różnice pomiędzy bohaterkami obu seriali. W odpowiedzi na tweeta Gill internauci pisali, że zmiany niekoniecznie poszły w dobrym kierunku – panie z "The Golden Girls" były dużo bardziej naturalne, a produkcja pokazywała prawdziwe problemy kobiet po 50-tce. Tymczasem zachowanie Carrie i jej przyjaciółek z "I tak po prostu" określano jako "mijanie się z rzeczywistością", co podkreśliła Candice Frederick z The Huffington Post.

– Jakimś cudem kobiety w "I tak po prostu" są traktowane jak stare panny pozbawione seksualności i osobowości zdecydowanie ponad ich wiek. A kobiety w "The Golden Girls" to prężne i realistyczne kobiety, które radzą sobie z prawdziwymi problemami starszych kobiet, jednocześnie starając się żyć pełnią życia.

Do tej pory wyemitowano siedem z dziesięciu odcinków "I tak po prostu". Co czeka bohaterki w kolejnych odcinkach? Miranda (Cynthia Nixon) zdecyduje się poważnie porozmawiać z mężem, a Carrie będzie mieć mały kłopot ze zbyt głośnymi sąsiadami. Zobaczcie zapowiedź 8. odcinka.

Nowe odcinki I tak po prostu w czwartki na HBO GO

REKLAMA