7 newsów na poniedziałek: Kulisy kasacji "Daredevila", więcej "Opowieści podręcznej", nowy koreański serial

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

Ann Dowd powiedziała, że w planach jest 6. sezon "Opowieści podręcznej". Vincent D'Onofrio zdradził kulisy kasacji "Daredevila". Netflix pokazał zwiastun nowego koreańskiego serialu.

1. Opowieść podręcznej – nowe wieści od Ann Dowd

Ann Dowd, serialowa ciotka Lydia, powiedziała, że w tym momencie nie wie za wiele o 5. sezonie "Opowieści podręcznej" – do którego zdjęcia mają rozpocząć się pod koniec stycznia – ale za to wie, że planowany jest też 6. sezon.

– Cóż, scenarzyści są bardzo sprytni. Niczego nie mówią aktorom. Co mogłabym powiedzieć o [5. sezonie]? Nie, nie mam pojęcia, co się będzie działo. Wiem za to, że będzie 5. i 6. sezon – zdradziła w rozmowie z RadioTimes.com.

2. Dlaczego Daredevil został skasowany?

Vincent D'Onofrio, marvelowski Kingpin, przyznał, że obsada "Daredevila" była tak samo zdziwiona jak fani, kiedy skasowano serial: "Mieliśmy hitowy serial i teraz go nie ma". Dopiero z czasem on, Charlie Cox i Deborah Ann Woll zrozumieli, co się wydarzyło – Marvel to zrobił, ponieważ zaczęto planować platformę Disney+.

– Więc zrozumieliśmy, że Marvel to robi, bo ma wejść Disney+. Kiedy jesteś w branży tak długo jak my, to ma sens z biznesowego punktu widzenia. Nie miało jednak dla nas sensu to, dlaczego nie kontynuowaliśmy serialu lub pomysłu, który tak dobrze sprawdzał się na ekranie. Myślę, że byliśmy rozczarowani, ale też wszyscy rozumieliśmy, co się dzieje i że to było nieuniknione. W tym biznesie uczysz się akceptować różne rzeczy, bo wiesz, że koniec końców to biznes i tak naprawdę nie możesz nic z tym zrobić – powiedział aktor w rozmowie z Marvel News Desk (via Screen Rant).

3. All of Us Are Dead – trailer koreańskiego serialu

"All of Us Are Dead" to koreański serial młodzieżowy, który zadebiutuje 28 stycznia na Netfliksie. W produkcji opartej na webtoonie zatytułowanym "Now at Our School", zobaczymy historię grupy licealistów, która zostaje uwięziona w szkole podczas wybuchu epidemii wirusa zamieniającego ludzi w zombie.

4. David Ramsey powróci jako Diggle

David Ramsey ma powrócić jako John Diggle w "Justice U", nowym serialu, który piszą dla CW Michael Narducci ("Pamiętniki wampirów") i Zoanne Clack ("Chirurdzy"). W serialu zobaczymy nową misję Diggle'a, który rekrutuje piątkę osób z supermocami i rozpoczyna ich szkolenie, jednocześnie nadzorując ich edukację na prestiżowym uniwersytecie. Jeśli projekt dojdzie do skutku, Ramsey wyreżyseruje także pilotowy odcinek. [TVLine]

5. Y: The Last Man – to oficjalnie koniec

Showrunnerka "Y: The Last Man", Eliza Clark, poinformowała, że nie udało się znaleźć nowej stacji dla serialu, skasowanego w zeszłym roku przez FX. [TVLine]

6. Babka z zakalcem może wrócić jako serial

Film "Babka z zakalcem" ("Soapdish") z 1991 roku, w którym Sally Field grała gwiazdę opery mydlanej, ma szansę powrócić jako serial na platformie Paramount+. W serialu, który tworzą Jennie Snyder Urman ("Jane the Virgin") i Asha Michelle Wilson ("American Horror Story"), swoją dawną rolę – scenarzystki opery mydlanej – ma powtórzyć Whoopi Goldberg. [TVLine]

7. The Walking Dead – ruszają zdjęcia do spin-offu

W Georgii startują zdjęcia do kolejnego spin-offu "The Walking Dead" – antologii dziejącej się w świecie zombie. [ComicBook]

REKLAMA