Zwiastun serialu "Wikingowie: Walhalla" zapowiada krwawą jatkę. Showrunner zdradza plany na trzy sezony

"Wikingowie: Walhalla" (Fot. Netflix)

W lutym na Netfliksie pojawi się spin-off "Wikingów", a w sieci właśnie wylądował wypakowany akcją zwiastun serialu. Zobaczcie walkę, którą rozpocznie masakra w dniu św. Brykcjusza.

Świat serialu "Wikingowie" kanału History powróci w spin-offie tworzonym przez Netfliksa. Akcja serialu "Wikingowie: Walhalla" będzie rozgrywać się sto lat po wydarzeniach z oryginalnej produkcji. Serial trafi na platformę 25 lutego, a w sieci pojawił się zwiastun.

Wikingowie: Walhalla – zwiastun serialu Netfliksa

Naszymi nowymi wojownikami będą m.in. Leif Erikson, Freydis, Harald III Srogi czy Wilhelm Zdobywca, książę Normandii. "Wikingowie: Walhalla" pokażą, jak wytyczają oni nowe ścieżki, walcząc o przetrwanie w nieustannie zmieniającej się Europie. Serial rozpocznie masakra w dniu św. Brykcjusza, czyli zlecone przez króla Anglii Ethelreda II Bezradnego ludobójstwo Duńczyków. Król liczył, że wikingowie z Norwegii i Szwecji będą zbyt rozproszeni, by zauważyć, co dzieje się w Anglii.

Showrunner serialu Jeb Stuart w rozmowie z Entertainment Weekly zapowiedział, że planowo powstaną trzy sezony serialu. "Wikingowie: Walhalla" mają zamówienie na 24 odcinki – po osiem na sezon.

– Jesteśmy już w trakcie przygotowań do 3. sezonu. Jest wiele ekscytujących, dużych rzeczy pod powierzchnią. Mamy kilka świetnych postaci, historie w różnych krajach i tego typu rzeczy. Myślę, że trzeba umieć patrzeć poza horyzont. Kiedy prezentowałem ten serial [w Netfliksie], starałem się go prezentować jako coś na wiele sezonów, ponieważ w ten sposób mogę rozwijać te postacie w fabule przez dłuższy czas. To nie było tylko, co możemy zrobić z wikingami w tym roku. Bo te postacie naprawdę mają nie tylko emocjonalne wątki, ale też dosłownie wątki historyczne. Nie możesz po prostu przejść do tematu jutro lub w przyszłym roku.

Do obsady serialu należą Sam Corlett ("Chilling Adventures of Sabrina"), Frida Gustavsson ("Swoon"), Leo Suter ("The Liberator"), Bradley Freegard ("Keeping Faith"), Jóhannes Jóhannesson ("Przeklęta"), Laura Berlin ("Immenhof – The Adventure of a Summer"), David Oakes ("The Pillars of the Earth") i Caroline Henderson ("Tuya Siempre"). Jednym z producentów jest Michael Hirst, twórca oryginalnych "Wikingów".

Wikingowie: Walhalla – premiera 25 lutego na Netfliksie

wikingowie walhalla data premiery

REKLAMA