Serial "Władca Pierścieni" ma już oficjalny tytuł. Zobaczcie pierwszy teaser i poznajcie szczegóły fabuły

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" (Fot. Amazon)

Serialowy "Władca Pierścieni" od Amazona to jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2022 roku. Właśnie poznaliśmy oficjalny tytuł serialu – jest też pierwsza zapowiedź wideo.

"The Lord of the Rings: The Rings of Power" w oryginale, "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" w polskiej wersji – tak brzmi tytuł jednej z najgłośniejszych i najbardziej oczekiwanych premier tego roku, serialu Amazona dziejącego się w świecie stworzonym przez J.R.R. Tolkiena.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – zapowiedź

Premiera produkcji, której akcja będzie dziać się w Drugiej Erze Śródziemia, planowana jest na 2 września (kolejne odcinki co tydzień), a już dziś dostaliśmy teaser ze słynnym cytatem z Tolkiena. Oprócz tego pojawiło się oświadczenie od showrunnerów. J.D. Payne i Patrick McKay nakreślają w nim zarys fabuły serialu.

– To tytuł, który, jak sobie wyobrażamy, mógłby widnieć na grzbiecie książki obok innych klasyków J.R.R. Tolkiena. "Pierścienie Władzy" łączą w sobie wszystkie najważniejsze historie Drugiej Ery Śródziemia: wykuwanie pierścieni, początki Mrocznego Lorda Saurona, epicką opowieść o Númenorze oraz Ostatni Sojusz Elfów i Ludzi. Do tej pory publiczność widziała na ekranie tylko historię Jedynego Pierścienia – ale zanim powstał jeden, było ich wiele... a my cieszymy się, że możemy podzielić się pełną rozmachu historią ich wszystkich.

Zgodnie z oficjalnym opisem serialu, akcja "Pierścieni Władzy" rozgrywać się będzie tysiące lat przed wydarzeniami z "Hobbita" i "Władcy Pierścieni", zabierając widzów do czasów, kiedy tworzyły się potęgi, królestwa wzrastały w chwale i upadały, pojawiali się nietypowi bohaterowie, a największy złoczyńca, jakiego stworzył Tolkien, groził, że pogrąży cały świat w mroku.

Rozpoczynający się w czasach względnego spokoju serial będzie śledzić losy grupy postaci znanych i zupełnie nowych, których czeka konfrontacja z od dawna oczekiwanym powrotem zła do Śródziemia. Od najciemniejszych jaskiń Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy elfiej krainy, Lindonu, po zapierającą dech w piersiach wyspę Númenor i najdalsze krańce map, te krainy i ci bohaterowie stworzą dziedzictwo, które będzie trwać długo po tym, jak sami już przeminą.

W obsadzie znajdują się Robert Aramayo (młody Ned Stark z "Gry o tron"), Morfydd Clark ("Mroczne materie"), Joseph Mawle (Benjen z "Gry o tron"), Maxim Baldry ("Rok za rokiem") i Markella Kavenagh ("Piknik pod Wiszącą Skałą"), a także Cynthia Addai-Robinson, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman i Sara Zwangobani.

Produkcję prowadzą J.D. Payne i Patrick McKay. Pierwsze odcinki wyreżyserował J.A. Bayona ("Jurassic World: Upadłe królestwo", "Sierociniec"), a za kolejne odpowiada Wayne Yip ("Preacher", "Doktor Who").

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – premiera 2 września na Amazonie

REKLAMA