Jakie seriale w najbliższym tygodniu? "Snowpiercer", "Pozłacany wiek", "Kobieta z domu" i inne premiery

"Snowpiercer" (Fot. TNT)

Ten tydzień przyniesie kilka dużych premier seriali. Przed nami nowe sezony "Billions" i "Snowpiercera", a Kristen Bell zadebiutuje jako "Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie".

Nowy tydzień w serialach rozpocznie się dwiema dużymi premierami na HBO GO – mowa o 6. sezonie "Billions" i "Pozłacanym wieku". Tymczasem na Netfliksa wjedzie "Snowpiercer", a także kilka ciekawych nowości, w tym "Z zimnej strefy" z Margaritą Levievą i "Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie" z Kristen Bell.

Billions (sezon 6) – 24 stycznia na HBO GO

"Billions" wraca z 6. sezonem, już bez Damiana Lewisa. Na pierwszy plan wejdzie postać miliardera Mike'a Prince'a (Corey Stoll), który przejmie zasoby i pozycję Axe'a oraz zostanie nowym głównym wrogiem Chucka. Prokurator będzie musiał opracować nową strategię – znacznie ostrzejszą i bardziej wyrafinowaną niż do tej pory. Tymczasem pozostali gracze, w tym Wags (David Costabile), Wendy (Maggie Siff), Taylor (Asia Kate Dillon), Sacker (Condola Rashad) i Senior (Jeffrey DeMunn), zmuszeni są szukać nowych sojuszy, żeby przetrwać. Nowy król, nowa wojna, nowe zasady i jeszcze większe stawki – to nas czeka w 6. sezonie "Billions".

Pozłacany wiek (nowość) – 25 stycznia na HBO GO

"Pozłacany wiek" to zapowiadany od lat nowy serial Juliana Fellowesa, twórcy "Downton Abbey". Poznamy w nim Marian Brook (Louisa Jacobson), sierotę z Pensylwanii, która zamieszkuje u swoich ciotek w XIX-wiecznym Nowym Jorku. Mamy 1882 rok, czasy szybkiego rozwoju miasta i związanych z tym zmian ekonomicznych. Marian nieumyślnie zostaje wplątana w wojnę społeczną pomiędzy jedną z jej ciotek, potomkinią staromodnego rodu, a jej oszałamiająco bogatymi sąsiadami, bezwzględnym potentatem kolejowym i jego ambitną żoną. W obsadzie są Cynthia Nixon ("Seks w wielkim mieście"), Christine Baranski ("Sprawa idealna"), Carrie Coon ("Pozostawieni") i Morgan Spector ("Spisek przeciwko Ameryce").

Snowpiercer (sezon 3) – 25 stycznia na Netfliksie

"Snowpiercer" wraca z 3. sezonem. W nowych odcinkach Layton (Daveed Diggs) będzie jechać ze swoją ekipą małym "pirackim pociągiem", szukając Melanie (Jennifer Connelly) i miejsca, gdzie można by odtworzyć cywilizację. W tym samym czasie pan Wilford (Sean Bean) umacnia swoją pozycję i trzyma wszystkich pod swoim żelaznym butem na Snowpiercerze. Pojawi się także nowa bohaterka Asha, grana przez Archie Panjabi.

Wybrana (nowość) – 27 stycznia na Netfliksie

"Wybrana" to nowy duński serial młodzieżowy Netfliksa z wątkami nadprzyrodzonymi – a dokładniej przybyszami z kosmosu. Główną bohaterką jest Emma (Malaika Mosendane), nastolatka z małego miasteczka, której świat wywraca się do góry nogami za sprawą katastrofy nieznanego obiektu. Twórcami są Jannik Tai Mosholt, Kaspar Munk i Christian Potalivo, czyli ekipa znana z "The Rain".

The Afterparty (nowość) – 28 stycznia na Apple TV+

"The Afterparty" to nowa produkcja Apple TV+ od Chrisa Millera i Phila Lorda ("The Last Man on Earth"). Serial, łączący elementy komediowe z zagadką morderstwa, opowie historię imprezy po zjeździe absolwentów liceum z różnych perspektyw. W obsadzie są Tiffany Haddish ("Laski na gigancie"), Dave Franco ("Neighbors"), Ilana Glazer ("Broad City"), Ben Schwartz ("Space Force"), Sam Richardson ("Veep") i Ike Barinholtz ("The Mindy Project").

Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie (nowość) – 28 stycznia na Netfliksie

"Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie" – aka tytuł, którego nikt nigdy nie zapamięta – to serial Netfliksa, który połączy czarną komedię z thrillerem. Anna leczy złamane serce za pomocą znacznych ilości alkoholu – nierzadko mieszanych z tabletkami. Codziennie patrzy przez okno, z kieliszkiem wina w ręku obserwując świat. Pewnego dnia do domu naprzeciwko wprowadza się przystojny sąsiad wraz z córką. Kiedy Annie wydaje się, że zaczyna widzieć światełko w tunelu, staje się świadkiem morderstwa. Ale czy na pewno? Gdy nikt jej nie wierzy, kobieta postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i rozwikłać tajemnicę. Główną rolę gra Kristen Bell ("Dobre Miejsce"), a twórczynią jest Rachel Ramras ("Nobodies").

Z zimnej strefy (nowość) – 28 stycznia na Netfliksie

"Z zimnej strefy" to międzynarodowy thriller szpiegowski Netfliksa z wątkami nadprzyrodzonymi. Margarita Levieva ("Kroniki Times Square") gra samotną matkę, której życie przewraca się do góry nogami, kiedy CIA zmusza ją do konfrontacji z przeszłością – rosyjskiej agentki będącej produktem eksperymentu KGB, który dał jej specjalne umiejętności. Serial tworzy Adam Glass ("The Chi").

All of Us Are Dead (nowość) – 28 stycznia na Netfliksie

"All of Us Are Dead" to koreański serial młodzieżowy, który zadebiutuje w najbliższy piątek na Netfliksie. W produkcji opartej na webtoonie "Now at Our School" zobaczymy historię grupy licealistów, która zostaje uwięziona w szkole podczas wybuchu epidemii wirusa zamieniającego ludzi w zombie.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Promised Land (nowość ABC) – premiera 24 stycznia w USA, zwiastun tutaj

· Resident Alien (sezon 2) – premiera 26 stycznia w USA, zwiastun tutaj

REKLAMA