Carrie Coon była w ciąży, kiedy kręciła "Pozłacany wiek". Aktorka zdradza, jakim cudem nic nie zauważycie

"Pozłacany wiek" (Fot. HBO)

Na HBO wystartował "Pozłacany wiek", a w jednej z głównych ról występuje Carrie Coon. Aktorka opowiedziała, w jaki sposób zamaskowano jej ciążę podczas kręcenia zdjęć.

"Pozłacany wiek" to nowy serial od Julina Fellowesa, twórcy kultowego już "Downton Abbey". W pełnym rozmachu serialu kostiumowym, dziejącym się pod koniec XIX wieku oglądamy walkę nowojorskich starych elit z nowobogackimi, którzy dorobili się błyskawicznie majątków, korzystając z możliwości, jakie dawał szybki rozwój gospodarczy. Jedną z bohaterek jest ambitna Bertha Russell – grająca ją Carrie Coon w czasie pracy na planie była w ciąży. Jak udało się zamaskować brzuszek?

Pozłacany wiek – jak ukryto ciążę Carrie Coon?

W rozmowie z ET Online aktorka opowiedziała o swojej ciąży i o tym, jakie sztuczki zastosowano – nie zmieniono jej garderoby, ale dopasowano stroje do zmieniającej się figury Coon.

– Było kilka miesięcy, kiedy mogłam nosić kostiumy w takiej formie, w jakiej istniały. Ale kiedy wróciliśmy [na plan po przerwie], musiałam powiększać je z tyłu sznurkami. To, co jest niezwykłe w tej historii, to fakt, że nikt nie mrugnął okiem [na wieść o ciąży]. Wszyscy po prostu byli od razu na pokładzie.

pozłacany wiek carrie coon ciąża

"Pozłacany wiek" (Fot. HBO)

Sznurki w gorsetach aktorki zostały wydłużone, przez co mogła swobodnie zakładać je na rosnący brzuch. Aktorka nie ukrywa podziwu dla kostiumografów, ponieważ pod koniec zdjęć była już w ósmym miesiącu, a w serialu tego nie widać. Z tego powodu serialowa Bertha nosi także ozdobne peleryny.

– [Kostiumografom] tak wspaniale udało się to ukryć, że wiele osób pracujących przy postprodukcji nie wiedziało, że jestem w ciąży. Było wiele ruchomych guzików. To naprawdę magiczne.

"Pozłacany wiek" to historia Marian Brook (Louisa Jacobson), sieroty z Pensylwanii, która zamieszkuje u swoich ciotek w XIX-wiecznym Nowym Jorku. Mamy 1882 rok, czasy szybkiego rozwoju miasta i związanych z tym zmian ekonomicznych. Marian nieumyślnie zostaje wplątana w wojnę społeczną pomiędzy jedną z jej ciotek, potomkinią staromodnego rodu, a jej oszałamiająco bogatymi sąsiadami, bezwzględnym potentatem kolejowym i jego ambitną żoną.

Na platformie HBO Go pojawił się już premierowy odcinek serialu – łącznie będzie ich dziewięć. A co my sądzimy o serialu? Zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją serialu "Pozłacany wiek".

Pozłacany wiek – kolejne odcinki we wtorki na HBO

REKLAMA