Cztery pokolenia koreańskich imigrantów w serialu "Pachinko" – data premiery i fotki z nowości Apple TV+

W marcu na Apple TV+ zadebiutuje ekranizacja bestsellerowej książki "Pachinko". Historia poprowadzi nas przez małe koreańskie wioski do tętniących życiem metropolii – zobaczcie pierwsze fotki.

"Pachinko" to serial dramatyczny od Apple TV+ powstały w oparciu o bestsellerową książkę Min Jin Lee o tym samym tytule. Planowanych jest osiem odcinków, a pierwsze trzy trafią na platformę 25 marca. Kolejne będą ukazywać się co tydzień.

Pachinko – zobaczcie pierwsze fotki z serialu 

"Pachinko" opowie nam o czterech pokoleniach rodziny koreańskich imigrantów. Historia zaczyna się od zakazanego romansu i przeradza się w sagę, której akcja dzieje się w Korei, Japonii i Ameryce. Główną bohaterką jest Sunja, której podróż do Japonii w czasach biedy ujawnia głęboko zakorzenioną w tym kraju niechęć wobec Koreańczyków. Jej historia splata się z życiem Hansu, tajemniczego koreańskiego kupca urodzonego w bogatej japońskiej rodzinie, a także z mnóstwem postaci, które są zarówno Koreańczykami, jak i Japończykami. Dialogi w serialu będą w trzech językach: koreańskim, japońskim oraz angielskim.

pachinko zdjęcia

"Pachinko" (Fot. Apple TV+)

pachinko zdjęcia

"Pachinko" (Fot. Apple TV+)

W roli starszej Sunji wystąpi laureatka Oscara Youn Yuh-jung ("Minari"). Lee Min-ho ("The King: Eternal Monarch") zobaczymy w roli Hansu, zaś Kim Min-ha wcieli się w młodszą Sunję. Z kolei Jin-ha ("Devs") zagra ambitnego Solomona.

Japońscy aktorzy Soji Arai ("Cobra Kai") i Kaho Minami ("Love Begins When the Money Ends") wcielą się odpowiednio w Mozasu i Etsuko. Pierwszy z nich jest odnoszącym sukcesy biznesmenem i ojcem Solomona, podczas gdy druga jest niezależną kobietą poszukującą swojej córki.

Showrunnerką i scenarzystką serialu jest Soo Hugh ("Terror", "The Killing"), która w rozmowie z serwisem Collider zapewnia, że to ważna dla niej produkcja.

– Mówi się, że są takie projekty, które przychodzą i zmieniają samo sedno tego, kim jesteś jako filmowiec i człowiek. Bez wątpienia takim projektem jest dla mnie "Pachinko". To nie tylko opowieść o moich przodkach, to mój hołd dla nich – dla wszystkich Sunji zakopanych głęboko w całej historii naszej rodziny. To był niesamowity zaszczyt móc powołać ten serial do życia z tak oddaną i utalentowaną obsadą i ekipą.

Producentami wykonawczymi są Kogonada ("After Yang") i Justin Chon ("Blue Bayou"), którzy także wyreżyserowali po cztery odcinki.

Pachinko – premiera 25 marca na Apple TV+

pachinko serial apple tv plus kiedy premiera

"Pachinko" (Fot. Apple TV+)

pachinko serial apple tv plus kiedy premiera

"Pachinko" (Fot. Apple TV+)

REKLAMA