Showrunner "Ozark" zapowiada emocje dla Byrde'ów i Ruth w sezonie 4B. Co jeszcze zdradza o zakończeniu?

"Ozark" (Fot. Netflix)

Przed nami już tylko finałowa siódemka odcinków "Ozark". Twórca serialu zapewnia, że możemy spodziewać się jeszcze większych dramatów rodzinnych. Co jeszcze zdradza?

"Ozark" powoli dobiega końca i przed finałową serią trudno już wierzyć, że Wendy (Laura Linney) i Marty (Jason Bateman) Byrde'owie mają szanse wyjść z tego bez szwanku – zwłaszcza mając na uwadze scenę wypadku otwierającą 4. sezon. Co jeszcze nas czeka?

Ozark sezon 4 – jakie będzie zakończenie serialu?

Chris Mundy, showrunner "Ozark", udzielił obszernego wywiadu The Hollywood Reporter, w którym m.in. odnosi się do decyzji, aby podzielić finałowy sezon na pół.

– Dowiedzieliśmy się tego gdzieś po drodze, ale dość wcześnie. Początkowo myśleliśmy, że możemy zrobić 10 [odcinków]. Potem wyszło 14. Więc dostaniecie te siedem – miejmy nadzieję, że są satysfakcjonujące – i potem następne siedem osobno. Mamy nadzieję, że będzie to mieć także sens, kiedy skleicie je potem razem.

Twórca "Ozark" zapewnia, że zależy mu na satysfakcjonującym zakończeniu i na tym, aby widzowie mieli poczucie zamknięcia historii Byrde'ów. Obiecuje również jeszcze większe zagłębienie się w ich pokręconą rodzinną dynamikę.

– Zawsze chcę zamknięcia. Nie chcę mieć wrażenia, że się mną bawiono. Chcę czuć, że OK, to jest koniec. Więc miejmy nadzieję, że ludzie będą mieć poczucie zamknięcia na koniec – czy chcą tego czy nie, nie wiem. Jeśli chodzi o ton, zamierzamy zagłębić się bardziej w rodzinę i ich więzi. Czy rodzina jest ostateczną więzią? A przyjaźń? A małżeństwo? W którym momencie pozostanie dalej na miejscu jest niemal niezdrowe, nawet jeśli kogoś kochasz? Zagłębimy się w to z Martym i Wendy. Miejmy nadzieję, że druga połowa wciąż będzie fajna i ekscytująca, ale także naprawdę emocjonalna dla Byrde'ów i Ruth.

ozark sezon 4 finał zakończenie

"Ozark" (Fot. Netflix)

Chris Mundy został także zapytany o to, czy zakończenie "Ozark" było planowane od zawsze w takim kształcie, w jakim go zobaczymy – czy raczej zostało stworzone po drodze, w miarę jak serial zmieniał się w kolejnych sezonach.

– Były fragmenty, których nie znaliśmy do ostatniej chwili. Ale tę podstawową, najważniejszą rzecz znamy gdzieś od 2. sezonu – a przynajmniej ja znam. Znałem emocjonalny punkt, w którym zakończymy. Nie znałem wszystkich szczegółów, które nas do niego zaprowadzą. Próbowaliśmy nałożyć na siebie różne rzeczy we wcześniejszych sezonach [które prowadzą do tego]. Ale jest kilka rzeczy, które nas wzięły z zaskoczenia, szczerze mówiąc, kiedy planowaliśmy sam koniec.

Sezon 4B "Ozark" na razie nie ma daty premiery, ale wiele wskazuje, że zobaczymy go jeszcze w tym roku. Wszystkie odcinki serialu są już nakręcone. Czekając na ciąg dalszy, przeczytajcie naszą recenzję 4. sezonu "Ozark".

Ozark – sezon 4A jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA