Cillian Murphy zapowiada mroczny jak diabli 6. sezon "Peaky Blinders". A czy Tommy zasłuży na odkupienie?

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Przed nami finałowy sezon "Peaky Blinders". Czy Tommy Shelby zasłuży na odkupienie? Grający go Cillian Murphy odpowiedział na pytanie i zdradził co nieco o nowych odcinkach.

W tym miesiącu rodzina Shelbych powróci po raz ostatni. Finałowy sezon "Peaky Blinders" z pewnością dostarczy nam wielu emocji, a Cillian Murphy w najnowszym wywiadzie opowiedział co nieco o tym, co czeka Tommy'ego.

Peaky Blinders sezon 6 – Tommy zasłuży na odkupienie?

Cillian Murphy udzielił wywiadu dla magazynu "Esquire", w którym nie mogło zabraknąć pytań o finałowy sezon "Peaky Blinders". Aktor został zapytany m.in. o możliwość odkupienia dla Tommy'ego.

– Myślę, że [odkupienie] jest tym, do czego dążył Steve [Steven Knight, twórca serialu]. Z mnóstwem złych zakrętów po drodze. Ale nie wiem. Pozostawię to sądowi opinii publicznej. Nie wiem, czy on został odkupiony.

Murphy nie ukrywa, że momentami jest zaskoczony tym, jak bardzo ludzie kibicują Tommy'emu, pomimo wszystkich zbrodni, jakich się dopuścił.

– Dualizm jest tym, co mnie interesuje – jak on, ku**a, może być takim wrażliwym, dobrym ojcem, a jednocześnie popełnić ten ohydny, pie***ony czyn? Ludzie są w stanie spędzać strasznie dużo czasu z postaciami, które, gdyby ktoś je opisał w codziennym życiu, określilibyście jako "Trzymaj tę osobę z daleka ode mnie. Czy to istnieje tylko w telewizji?

W jednym z poprzednich wywiadów Murphy podkreślił, że to będzie intensywny finał. Teraz dodał również, że ostatni sezon będzie "ku*ewsko mroczny". Na tym historia Shelbych się nie skończy – Steven Knight ma konkretny plan na film, do którego zdjęcia mają rozpocząć się w przyszłym roku.

Ostatni sezon "Peaky Blinders" rozpocznie emisję w Wielkiej Brytanii w tym miesiącu. Dokładna data premiery nie jest nadal znana – wiadomo jednak, że w ostatnich odcinkach nie zobaczymy Helen McCrory.

Premiera 6. sezonu Peaky Blinders w tym miesiącu

REKLAMA