Czy będzie 2. sezon "Kobiety z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie"? Kristen Bell i twórcy odpowiadają

"Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie" (Fot. Netflix)

Czy zakończenie "Kobiety z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie" sugeruje, że twórcy chcą robić 2. sezon? Jak się okazuje, sprawa wcale nie jest taka prosta. Uwaga na finałowe spoilery.

"Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie", czyli szalona mieszanka thrillera i czarnej komedii z Kristen Bell w roli głównej, błyskawicznie stała się numerem 1 w top 10 na Netfliksie. Jeśli jednak sądzicie, że finałowe cameo Glenn Close oznacza pewny 2. sezon, to się mylicie. Produkcja została zamówiona jako limitowana i to zakończenie było częścią planu, nie obejmującego kontynuacji.

Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie sezon 2 – czy będzie kontynuacja?

Zarówno Kristen Bell, jak i trójka showrunnerów serialu – Rachel Ramras, Hugh Davidson i Larry Dorf – udzielili w ostatnich dniach licznych wywiadów, w których tłumaczą się z finałowego cliffhangera i odpowiadają na pytanie o ewentualny 2. sezon "Kobiety z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie". Czy serial powróci i tym razem Anna, bohaterka Bell, będzie rozwiązywać sprawę potencjalnego morderstwa postaci Glenn Close, którą widziała martwą w łazience w samolocie, a załoga chwilę później próbowała jej wmówić, że takiej pasażerki w ogóle nie było?

kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie glenn close sezon 2

"Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie" (Fot. Netflix)

W rozmowie z serwisem Collider Rachel Ramras porównuje zakończenie "Kobiety z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie" do filmu "Zaginiona dziewczyna" z Rosamund Pike.

– To jest seria limitowana i, w swojej koncepcji, tak właśnie się zakończyła. Częścią zabawy z zakończeniem jest ten ekscytujący cliffhanger. To mi przypomina, jak pod koniec "Zaginionej dziewczyny" ona wchodzi do domu i zastanawiasz się: o mój Boże, jak będzie teraz wyglądać ich życie? Ale tego już nie widzisz. To nie oznacza, że nie może być kolejnego [sezonu], ale to gatunek, który ma zwyczaj kończyć mocnym uderzeniem – mówi showrunnerka.

Larry Dorf dodaje, że ekipa ma napisanych kilka dodatkowych stron scenariusza w związku z końcówką. Po to, aby scena dziejąca się w samolocie była łatwiejsza do wyobrażenia, napisana została cała kolejna scena, pokazująca, co się dzieje po tym, jak samolot już ląduje. "Mamy pomysł" – zapewnia współtwórca "Kobiety z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie".

Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie – Glenn Close w 2. sezonie serialu?

W rozmowie z "Newsweekiem" showrunnerzy mówią, że kontynuacji nie ma na razie w planach. Oto odpowiedź Rachel Ramras, czy 2. sezon powstanie i czy wystąpi w nim Glenn Close:

– Ona zdecydowanie tego potrzebuje dla kariery (śmiech). To byłby dla niej wielki przełom. Planowaliśmy jednak, aby to był serial limitowany. I miejmy nadzieję, że historia, którą opowiedzieliśmy, ma fajne, satysfakcjonujące zakończenie. Po prostu nie potrafiliśmy się oprzeć, aby na końcu był ten fajny mały cliffhanger, zwłaszcza że, jak powiedział Hugh, niektóre z tych książek [na których serial się wzorował] mają na końcu fragment następnej książki tego samego autora. To jest też ukłon w kierunku tych książek.

Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie sezon 2 czy będzie

"Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie" (Fot. Netflix)

W wywiadzie dla Entertainment Weekly Hugh Davidson przyznaje, że scena dziejąca się po lądowaniu samolotu, którą ekipa już napisała, "mogłaby potencjalnie być 2. sezonem". Na razie jednak tylko twórcy wiedzą, co dzieje się z Anną po finale – Kristen Bell tego nie wie. W rozmowie ze Screen Rant aktorka przyznaje jednak, że chętnie by w nim zagrała. Niezależnie od tego, co wymyślą twórcy, bo do rozważenia jest też antologia z inną historią i innymi postaciami co sezon.

– Jeszcze nie [wiem, czy 2. sezon będzie], ale zdecydowanie bym się w to zaangażowała. Myślę, że jest na to łatwy sposób – albo żeby morderstwa podążały za moją postacią, albo, jak mówił Michael [Ealy, serialowy mąż Anny], wszyscy byśmy wrócili, ale jako nowe postacie. – mówi Kristen Bell

Netflix będzie więc musiał podjąć decyzję, co dalej z serialem, który był planowany jako zamknięta całość, a niespodziewanie stał się dużym hitem na platformie.

Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie jest dostępna na Netfliksie

REKLAMA