Elisabeth Moss ściga seryjnego mordercę w "Shining Girls" – zapowiedź i data premiery thrillera Apple TV+

"Shining Girls" (Fot. Apple TV+)

Elisabeth Moss ściga seryjnego mordercę i na dodatek zagina rzeczywistość w zwiastunie "Shining Girls", nietypowego thrillera Apple TV+. Kiedy premiera nowego serialu?

29 kwietnia na Apple TV+ zadebiutuje 8-odcinkowy serial "Shining Girls". Tego dnia na platformie pojawią się trzy pierwsze odcinki, kolejne będą pokazywane po jednym co tydzień. A tymczasem możemy zobaczyć zwiastun, który sugeruje, że to nie będzie standardowo opowiedziana historia o seryjnym mordercy.

Shining Girls – zwiastun serialu z Elisabeth Moss

"Shining Girls", który powstał na bazie książki Lauren Beukes z 2013 roku, określany jest mianem metafizycznego thrillera. W serialu zobaczymy Elisabeth Moss w roli Kirby Mazrachi, archiwistki z gazety z Chicago, której dziennikarskie ambicje zostały odłożone na półkę, po tym jak została zaatakowana i przeżyła traumę. Jej życie szybko się zmienia, kiedy zaczyna próbować odnaleźć sprawcę.

Po tym jak Kirby dowiaduje się, że ostatnio miał miejsce napad podobny do tego, który sama przeżyła, wraz z reporterem Danem Velazquezem (Wagner Moura, "Narcos") rozpoczyna polowanie na napastnika. A ten, jak dowiadujemy się ze zwiastuna, jest "każdym, nikim, cały czas". Osobiste traumy, jakie przeszli Dan i Kirby, sprawiają, że morderca wciąż jest o krok do przodu w porównaniu z nimi.

W serialu grają także Phillipa Soo ("Dopesick", "Hamilton"), Amy Brenneman ("Pozostawieni") i Jamie Bell ("Turn"). Scenariusz pisze Silka Luisa ("Strange Angel"), a w ekipie producentów znajdują się także Lauren Beukes, Elisabeth Moss i Leonardo DiCaprio. Moss jest również reżyserką pierwszego odcinka.

Shining Girls – premiera 29 kwietnia na Apple TV+

REKLAMA