Byli "Normalni ludzie", czas na "Rozmowy z przyjaciółmi" – zwiastun i data premiery nowego serialu Sally Rooney

"Conversations with Friends" (Fot. BBC)

BBC i Hulu zapowiadają "Rozmowy z przyjaciółmi", kolejną po "Normalnych ludziach" ekranizację powieści Sally Rooney. Zobaczcie zwiastun serialu z Jemimą Kirke w jednej z głównych ról.

"Normalni ludzie" nie będą mieć 2. sezonu, ale w zamian zobaczymy w maju tego roku składający się z 12 odcinków serial BBC i Hulu "Rozmowy z przyjaciółmi" ("Conversations with Friends") na podstawie debiutanckiej powieści Sally Rooney. A już teraz możecie obejrzeć nie jeden, a dwa zwiastuny – brytyjski i amerykański.

Rozmowy z przyjaciółmi – zwiastun serialu

"Rozmowy z przyjaciółmi" to historia o przyjaźni, miłości i pożądaniu, skupiająca się na dwóch irlandzkich studentkach i dziwnej, zaskakującej relacji, jaką nawiązują one z nieco starszym od siebie małżeństwem. Frances (debiutantka Alison Oliver) i Bobbi (Sasha Lane, "Utopia"), choć zerwały ze sobą trzy lata temu, wciąż pozostają bliskimi przyjaciółkami i są praktycznie nierozłączne.

Dziewczyny razem wykonują poezję mówioną w Dublinie i podczas jednego ze swoich występów poznają nowych znajomych – dziennikarkę Melissę (Jemima Kirke, "Dziewczyny"), która od razu wydaje się być nimi zafascynowana, i jej męża, przystojnego, ale powściągliwego aktora o imieniu Nick (Joe Alwyn, "Faworyta").

Podczas gdy Melissa i Bobbi otwarcie ze sobą flirtują, Nick i Frances nawiązują intensywny potajemny romans, który ich oboje zaskakuje. Znajomość staje się testem dla przyjaźni Frances i Bobbi, zmuszając Frances do przewartościowania własnych emocji i relacji z przyjaciółką, która jest dla niej tak droga.

Składający się z 12 półgodzinnych odcinków serial, którego reżyserem jest Lenny Abrahamson ("Normalni ludzie"), będzie mieć premierę w maju zarówno w Wielkiej Brytanii na BBC, jak i w USA na Hulu. Nie wiadomo, kiedy i gdzie zobaczymy "Rozmowy z przyjaciółmi" w Polsce. "Normalni ludzie" pojawili się na HBO GO z półrocznym opóźnieniem, ale w tym przypadku może być inaczej.

Rozmowy z przyjaciółmi – premiera w USA i UK w maju

REKLAMA