"Upadek królestwa" – zwiastun 5. sezonu zapowiada epickie starcie i walkę o zjednoczenie. Kiedy premiera?

"Upadek królestwa" (Fot. Netflix)

"Upadek królestwa" powróci z finałowym sezonem już w marcu, choć niestety nie w Polsce. W sieci właśnie pojawił ognisty plakat i zwiastun, który zapowiada epickie starcie o wszystko.

"Upadek królestwa" to serial oparty na książkach Bernarda Cornwella. Finałowy sezon liczy 10 odcinków, która trafią na Netfliksa 9 marca – ale niestety nie w Polsce. Pierwszeństwo do serialu ma Canal+, jednak na obecną chwilę nie potwierdzono, kiedy produkcja pojawi się na Canal+ online. Możemy za to z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że Netflix Polska będzie mieć duże opóźnienie – 4. sezon oglądaliśmy rok po premierze na świecie.

Upadek królestwa sezon 5 – zobaczcie zwiastun 

Co nas czeka w 5. sezonie "Upadku królestwa"? Od wydarzeń z poprzedniej serii minęły lata, a król Edward wciąż nie ustaje w dążeniach do zjednoczenia królestw saskich, by spełnić marzenie swojego zmarłego ojca. Mimo że między Duńczykami a Sasami panuje pokój, harmonia ta jest zagrożona. Nie tylko przez duńską inwazję, ale także przez rebelię Sasów. Uhtredowi powierzono ochronę nieślubnego syna Edwarda, przyszłego króla Anglii, Aethelstana. Ale zdradziecki lord Aethelm ma ambicje, by rządził jego wnuk Aelfweard, drugi syn Edwarda.

Uhtred stawia czoła największym wrogom i ponosi niezmierzone straty, dążąc do wypełnienia swojego przeznaczenia. W międzyczasie Edward balansuje na cienkiej granicy między rozjemcą a autorytarnym władcą, walcząc o zjednoczenie rozbitych królestw. W zaskakującym zrządzeniu losu Uhtred odkrywa, że dążenie do zjednoczenia Anglii może być powiązane z jego osobistym przeznaczeniem.

W finałowej serii powrócą Alexander Dreymon (Uhtred), Emily Cox (Brida), Eliza Butterworth (Aelswith), Mark Rowley (Finan), Arnas Fedaravicius (Sihtric), Adrian Schiller (Aethelhelm), Cavan Clerkin (Pyrlig), Millie Brady (Aethelflaed), Timothy Innes (król Edward), Ewan Mitchell (Osferth) oraz James Northcote (Aldhelm).

Na tym historia się nie skończy – ogłoszono, że  powstanie film zatytułowany "Seven Kings Must Die". Zdjęcia mają powstawać w tym roku w Budapeszcie.

Upadek królestwa – premiera 9 marca w USA 

upadek królestwa sezon 5 zwiastun

REKLAMA