Najlepsze teorie fanów po 5. odcinku 2. sezonu "Euforii". Handel ludźmi, śmierć kogoś z bohaterów i sekstaśma

"Euforia" (Fot. HBO)

W 5. odcinku 2. sezonu "Euforii" mieliśmy okazję przeżyć prawdziwą jazdę bez trzymanki. Co dalej? Tygodniowe przerwy pomiędzy odcinkami pozwalają fanom na snucie ciekawych teorii.

2. sezon serialu HBO "Euforia" jest już za półmetkiem. 5. odcinek, zatytułowany "Stand Still Like the Hummingbird" ("Stój nieruchomo, jak koliber") rozpoczął się gwałtownie – jak to określiła sama Zendaya, plan serialu był prawie jak strefa wojny.

I trudno się z nią nie zgodzić: Rue dostała prawdziwego napadu szału, nie tylko niszcząc rodzinny dom fizycznie, ale także starając się jak najbardziej zranić bliskie jej osoby. Głód narkotykowy nie pozwala jej myśleć o niczym innym, jak tylko o odzyskaniu walizki – również dlatego, że przechodzi jej przez myśl, jak w wielkich jest kłopotach, bo ją zgubiła. Zła, że wszyscy się jej czepiają, przy okazji wygaduje się o romansie Nate'a (Jacob Elordi) i Cassie (Sydney Sweeney), co rodzi mnóstwo kolejnych potencjalnych problemów. Co może nas czekać w najbliższym czasie?

Euforia sezon 2: Fani są przekonani, że ktoś umrze

euforia sezon 2 teorie fanów

"Euforia" (Fot. HBO)

Ktoś umrze w 2. sezonie "Euforii"? Na początku typowano Elliota, sugerując się jego rozmową z Rue, gdzie dyskutują o stracie i bohaterka mówi, że strata jest uczuciem silniejszym od miłości. Zendaya podkreślała, że Elliot (Dominic Fike) będzie miał ogromny wpływ na życie Rue: czy chodziło o samą interwencję, czy może będzie musiała poradzić sobie z jego stratą? Wszystko wskazuje na to, że – pomimo udziału w interwencji – Elliot jest jedyną osobą, która nie ma ochoty odciągać Rue od narkotyków. Jak powiedział: "Lubiłem ją, taką, jaka była". Fani jednak zaczynają być coraz bardziej przekonani, że to sama Rue zaraz umrze (lub nawet już nie żyje).

Euforia sezon 2: Rue tak naprawdę nie żyje?

euforia sezon 2 teorie fanów

"Euforia" (Fot. HBO)

Jedną z ciekawszych teorii jest ta, że Rue z "Euforii" nie żyje. Teoria ta w różnych wersjach krąży po sieci od 2019 roku. Jedna z wersji sugeruje, że dziewczyna miała przedawkować na samym końcu 1. sezonu, a wszystko, co dzieje się obecnie, to jej obserwacje z perspektywy duchowej. Inna wersja: Rue jest w stanie śpiączki/powoli umiera, a cała historia jest wytworem jej umysłu.

Tłumaczyłoby to dwie rzeczy: wiele dziwnych, wymyślonych ujęć (które obecnie można brać za wrażenia po zażyciu narkotyków), ale przede wszystkim to, jakim cudem Rue – wszechwiedząca narratorka serialu – wie tak dużo o życiu otaczających ją ludzi. Bo Rue opowiada historię nie tylko swoją i jej przyjaciół, ale także ich rodziców. Serial nigdy nie zasugerował, skąd Rue może to wiedzieć (i może nigdy tego nie wyjaśni), jednak z każdym odcinkiem ta szalona teoria zaczyna wydawać się coraz bardziej realna.

Euforia: Maddy w końcu wykorzysta sekstaśmę?

euforia sezon 2 czy ktoś umrze

"Euforia" (Fot. HBO)

Wątek sekstaśmy Jules (Hunter Schafer) i Cala (Eric Dane) zszedł na dalszy plan, ale tylko na chwilę. W zapowiedzi 6. odcinka widać Maddy, która leży w łóżku z nagraniem w rękach. W kolejnych scenach dziewczyna mówi, że myślała całkiem serio o zabiciu Cassie, ale na Nate'a ma kilka innych pomysłów. Nietrudno domyślić się, że główną rolę będzie odgrywała właśnie taśma. Gdy Nate dowie się wszystkiego, też na pewno nie będzie miał wątpliwości, ze Maddy spróbuje ją wykorzystać w ramach zemsty. Dlatego na pewno będzie próbował ją odzyskać.

W tym wszystkim nie możemy zapominać o Jules, która nie ma pojęcia, że o całej sytuacji wie ktoś poza Rue i Nate'em. Czy jest szansa, że w tym całym zamieszaniu ktoś w ogóle pomyśli o jej dobru – albo chociaż postanowi ją ostrzec?

Euforia sezon 2: Nate będzie grozić bronią Maddy?

euforia sezon 2 teorie

"Euforia" (Fot. HBO)

Wspomniana na początku śmierć może jednak spotkać zupełnie inną postać. Zapowiedź 6 odcinka wyraźnie sugeruje użycie broni w konflikcie na linii Maddy – Nate – Cassie. Maddy (Alexa Demie) wręcz mówi na głos: "Myślałam o tym, żeby ją zabić". Co prawda dużo bardziej prawdopodobne jest, że to Nate będzie w posiadaniu pistoletu, ale zwykłe grożenie może zamienić się w szamotaninę, a broń może przypadkowo wystrzelić. Co więcej, Nate stojąc w pokoju Maddy mówi: "Nie martw się, nie przyszedłem przepraszać", a chwilę później widzimy już płytę z nagraniem i pistolet leżące obok siebie.

Część fanów jest przekonana, że Nate grał na dwa fronty, nadal spotykając się z Maddy właśnie po to, by odzyskać nagranie. A ponieważ teraz ten plan na pewno nie zadziała, postanowił podjąć drastyczne kroki.

Euforia sezon 2: Jules i Nate się pogodzą?

euforia sezon 2 teorie

"Euforia" (Fot. HBO)

Nate przebył długą drogę od sezonu pierwszego. Spaczony przez ojcowskie nagrania, nieradzący sobie z agresją, wyładowujący się na Maddy, szantażujący Jules, aż w końcu, zmuszony do zmierzenia się z prawdą wykrzyczaną przez pijanego Cala. I właśnie ojciec, który obrócił ich rodzinę w ruinę, może być dla niego impulsem, by nie tylko odzyskać nagranie, ale przede wszystkim, by zwrócić je Jules.

W zwiastunie widzimy, jak Jules pyta kogoś, czy "może być jeszcze dobrym człowiekiem" – oczywiście, po ostatnich wydarzeniach pierwsza na myśl przychodzi Rue, ale równie dobrze to pytanie może być skierowane właśnie do Nate'a. Wersja wydarzeń może być też inna i Nate wcale nie musi robić tego wszystkiego z dobroci serca, a zwyczajnie potrzebować pomocy przy odzyskaniu nagrania, a nikt inny nie będzie tak zdeterminowany, żeby je odzyskać, jak sama Jules. Może się więc okazać, że zwyczajnie będą ze sobą współpracować z konieczności.

Euforia sezon 2: Fez będzie miał ogromne problemy

euforia sezon 2 czy fez umrze

"Euforia" (Fot. HBO)

Co prawda w zapowiedzi nie widać ani Feza (Angus Cloud), ani Ashtraya (Javon Walton), ale widzimy krótki przebłysk na Faye (Chloe Cherry), która wyrzuca śmieci. Nie wiemy za dużo o tej dziewczynie, sam Fez nic o niej nie wie, a Ashtray jest mocno zirytowany jej obecnością. A Faye wie za dużo: od zabójstwa Myszy, po konotacje z Laurie i sprzedaż narkotyków. I niby Faye zachowuje się jak niegroźna i mocno uzależniona dziewczyna, ale nietrudno się domyślić, że na pewno odegra ważną rolę w życiu Feza. Co więcej Custer, chłopak Faye, wpadł spanikowany do Feza mówiąc, że mama Myszy zaczyna zadawać pytania.

Euforia sezon 2: Laurie zajmuje się handlem ludźmi?

euforia sezon 2 teorie co się wydarzy

"Euforia" (Fot. HBO)

Laurie (Martha Kelly) rządzi narkotykowym imperium, ale 5. odcinek zdaje się sugerować, że nie jest to jej jedyne zajęcie. Laurie nie denerwuje się na Rue, gdy ta przyznaje, że nie ma pieniędzy. Co więcej, mówi spokojnym głosem: "Jesteś kobietą, zawsze masz czym zapłacić". To, co wydawało się na początku dziwnym zachowaniem Laurie (przekazanie takiej ilości narkotyków niedoświadczonej dziewczynie), może okazać się działaniem mającym na celu popchnięcia dziewczyny do prostytucji. Laurie musiała przecież wiedzieć, że nigdy nie odzyska pieniędzy na za te narkotyki.

Teoria ta zdaje się pasować, nie tylko dlatego, że Laurie ciągle robiła aluzje do ciała Rue. Często to właśnie kobiety zajmują się rekrutacją dziewczyn, które padają ofiarami handlu. A sama Laurie z jakiegoś powodu budzi strach w okolicznych handlarzach narkotyków. Fanom nie umknęła jeszcze jedna rzecz: Laurie nazwała Rue pełnym imieniem i nazwiskiem, Ruby Bennett. Jest to istotne, bo nikt w serialu tak się do Rue nie zwracał – oznacza to, że Laurie ma na nią oko od dłuższego czasu.

Fani uważają również, że papugi też są ważną sugestią. Miałyby one pełnić rolę "zagłuszaczy" przetrzymywanych w zamknięciu dziewczyn. Fani zwrócili uwagę, że ptaki zawsze znajdują się w okolicy drzwi zamkniętych na kłódkę. Papugi mają być wytresowane tak, by ilekroć usłyszą drapanie, odgłosy z okolic zamkniętych drzwi, miały się odzywać, by skutecznie zagłuszyć to co się dzieje. Fani sugerują (via CheatSheet), że w środku uwięziona była dziewczyna, która drapaniem o drzwi starała się zwrócić na siebie uwagę.

Euforia: Kto na samym końcu otworzył drzwi?

euforia sezon 2 rue gia czy ktoś umrze

"Euforia" (Fot. HBO)

Choć ze zwiastuna wiemy, ze Rue na pewno wróciła do domu, to czy na pewno to ona weszła wtedy do mieszkania? Fani rozważają, że mogli to być także ludzie Laurie, chcący nastraszyć rodzinę. Jedna z teorii z Reddita mówi nawet o tym, że to Gia zapłaci za czyny swojej siostry i zostanie zabrana.

Co prawda w zapowiedzi widzimy obie dziewczyny leżące na łóżku, ale serial nie zawsze pokazuje wszystko chronologicznie, więc ta jedna scena nie wyklucza teorii o porwaniu. Część z fanów rozważa, czy ewentualne porwanie nie będzie zwyczajną pomyłką, i Gia zostanie pomylona z Rue – jednak biorąc pod uwagę skrupulatność Laurie i jej ludzi jest to mało prawdopodobne. Dużo bardziej przekonującą wersją jest próba wymuszenia w ten sposób na Rue posłuszeństwa.

Euforia sezon 2 – nowe odcinki w poniedziałki na HBO

REKLAMA